کد مطلب: 60854 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
دیدار رئیسی با رئیس جمهور تاجیکستان

دیدار رئیسی با رئیس جمهور تاجیکستان

ابراهیم رئیسی که با هدف شرکت در اجلاس همکاری اقتصادی «اکو» به ترکمنستان سفر کرده بود با رئیس جمهور تاجیکستان دیدار کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، ابراهیم رئیسی با هدف شرکت در اجلاس همکاری اقتصادی تحت عنوان «اکو» به ترکمنستان سفر کرده بود، صبح امروز 7ام آذر ماه 1400 با امامعلی رحمان، رئیس جمهور تاجیکستان دیدار کرد.

آیت الله ابراهیم رئیسی با تاکید زیاد بر ارتباط دوستانه میان ایران و تاجیکستان گفت: روابط بسیار خوب دو کشور در زمینه‌های تجاری، فرهنگی و اقتصادی با قوت ادامه خواهد یافت. اولین سفر خارجی من به عنوان رئیس‌جمهور ایران به تاجیکستان بود و این سفر منشا تحول در روابط دو کشور شد.

وی در مورد توسعه روابط مشترک و دوجانبه با کشور تاجیکستان افزود: روابط بسیار خوب ایران و تاجیکستان در زمینه‌های تجاری، فرهنگی و اقتصادی با قوت ادامه خواهد یافت. تردیدی نداریم که روابط رو به توسعه خواهد بود چراکه سطح فعلی مبادلات قانع‌کننده نیست و با احیاء ظرفیت‌ها بین دوکشور می‌توان سطح روابط را چند برابر ارتقا داد.

امامعلی رحمان، رئیس جمهور کشور تاجیکستان نیز در این دیدار رسمی پس از بیان خیر مقدم از رئیس جمهور کشورمان گفت: پس از دیدار اول که چند ماه پیش و تحت عنوان نشست شانگهای اتفاق افتاد سطح روابط دو کشور توسعه پیدا کرده و رشد مبادلات تجاری در آینده نیز چند برابر خواهد شد.

امامعلی رحمان نیز در مورد شرایط کشور افغانستان گفت: همه اقوام و گروه‌ها باید در دولت افغانستان حضور داشته باشند و دولت این کشور نماینده تمامی اقوام و طوائف این کشور باشد.

 

 

در صورت نیاز به مشاوره یا تبلیغات درباره موضوع فوق از طریق تلفن ثابت با شماره  02170705154 تماس بگیرید

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار
علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای
آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

ثبت نظر درباره «دیدار رئیسی با رئیس جمهور تاجیکستان»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

7 - 3 = ?