کد مطلب:  63020 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تماس تلفنی امیرعبداللهیان و وزیر خارجه چین

تماس تلفنی امیرعبداللهیان و وزیر خارجه چین

وزیر امور خارجه کشورمان در تماسی تلفنی با همتای چینی اش در خصوص روابط دوجانبه و مسائل منطقه به تبادل نظر پرداخت.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، حسین امیر عبداللهیان، وزیر امورخارجه کشورمان در یک تماس تلفنی با وانگ ای یکی از اعضای شورای دولتی و وزیر امورخارجه کشور چین  در مورد روابط دو جانبه دو کشور و مسائل منطقه ای و بین المللی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در این گفتگوی تلفنی، امیرعبداللهیان با اشاره به اهمیت روابط ایران و چین، بر توسعه همه جانبه روابط با پکن تاکید کرد و آن را از محورهای اصلی و از اولویت های سیاست خارجی دولت سیزدهم بر شمرده است.

وی با اشاره به آخرین وضعیت مذاکرات احیای برجام در وین، رویکرد چین را در خلال این دیدار ها سازنده توصیف کرده است، و افزوده است در صورت واقع بینی طرف آمریکایی، توافقی خوب، قوی و پایدار را با حمایت همه طرف های مذاکره کننده در وین نهایی خواهیم کرد.

وزیر امورخارجه کشورمان با اشاره به دیدار و نشست خود با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در مسکو، خاطر نشان کرد: در این نشست موضوعات متنوعی بحث و تبادل نظر شد و مسکو تاکید کرد با ایفای نقش سازنده از لغو تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران حمایت می کند.

در ادامه اما امیر عبداللهیان با توجه به برگزاری سومین نشست وزرای امور خارجه کشورهای همسایه افغانستان در چین، و در پاسخ به دعوت همتای چینی برای شرکت و حضور در این اجلاس اعلام آمادگی کرد.

در پایان وانگ ای در خصوص برگزاری سومین اجلاس وزرای امور خارجه همسایگان افغانستان در چین و اعلام آمادگی وزیر امور خارجه کشورمان جهت حضور در این اجلاس، از پذیرش دعوت و شرکت هیئت جمهوری اسلامی ایران در این نشست تشکر و قدردانی کرد.

: برای دریافت مشاوره درباره تماس تلفنی امیرعبداللهیان و وزیر خارجه چین فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «تماس تلفنی امیرعبداللهیان و وزیر خارجه چین» در کادر زیر بنویسید :
2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید