کد مطلب:  61621 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
هشدار سازمان بازرسی به خودروسازان بابت دپوی خودرو

هشدار سازمان بازرسی به خودروسازان بابت دپوی خودرو

سازمان بازرسی کل کشور، ضمن اشاره به خلف وعده خودروسازان در رابطه با کاهش محصولات ناقص در پارکینگ‌ها، این کار را از مصادیق احتکار برشمرد‌.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، سازمان بازرسی کل کشور، ضمن اشاره به خلف وعده خودروسازان در رابطه با کاهش محصولات ناقص در پارکینگ‌ها، این کار را از مصادیق احتکار برشمرد‌ و ایران‌خودرو و سایپا را تفهیم اتهام کرد‌.در ادامه نیز دو خودروساز دفاعیاتی را به سازمان بازرسی کل کشور ارسال کردند که رسانه‌ای نشد. احتمالاً آن‌‌ها مواردی مانند کمبود قطعات و نقدینگی را بهانه می‌کنند؛ اما با توجه به این که چندی پیش مجوز افزایش 18 درصدی قیمت‌ها توسط ستاد تنظیم بازار صادر شد، اگر روند کاهش خودروهای ناقص سرعت نگیرد، مسئله دپوی عمدی خودروها مطرح خواهد شد.
ذبیح‌الله خداییان، سخنگوی قوه قضائیه نیز اعلام کرد:
اگر خودروسازان پاسخگو نباشند، پرونده آن‌ها به مراجع قضایی می‌رود. در واقع بازرس قضایی به موضوع ورود کرده و اگر توضیحات کافی نباشند، تفهیم اتهام صورت می‌گیرد.مقرر شده بود که تعداد خودروهای ناقص تا پایان آبان‌ماه 1400 کاهش یابد، اما بر آن‌ها افزوده شد. این خودروها سبب التهاب بازار می‌شوند و به منزله احتکار هستند که به حبس سرمایه منجر می‌شوند. آقای خداییان، ورود جدی‌تر به این مسئله را از وزارت صمت خواستار شد.

: برای دریافت مشاوره درباره هشدار سازمان بازرسی به خودروسازان بابت دپوی خودرو فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «هشدار سازمان بازرسی به خودروسازان بابت دپوی خودرو» در کادر زیر بنویسید :
2 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید