مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  59454 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
تاج و تخت یوسین بولت از آن چه کسی خواهد شد؟

تاج و تخت یوسین بولت از آن چه کسی خواهد شد؟

بررسی 4 مدعی قهرمانی المپیک بعد از گذشت چهارسال از خداحافظی یوسین بولت
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش آسمونی، بعد از گذشت 4 سال از خداحافظی یوسین بولت افسانه ای و سریعترین مرد جهان بسیاری از کارشناسان درباره ی اینکه چه کسی می تواند جای اوسین بولت را بگیرد با یکدیگر اختلاف نظر داشتند.

یورو اسپورت چهار کاندیدای اصلی کسب مدال طلای دو 100متر آقایان المپیک را بر اساس تحلیل کارشناسان دو و میدانی را انتخاب کرده است. بر همین اساس احتمالا شاهد غیر قابل پیش بینی ترین فینال دو 100 متر  در چند دهه ی اخیر باشیم. این مسابقه هیجان انگیز و نفس گیر از ساعت 13:50 به وقت محلی برگزار می شود.

در یک دهه گذشته یوسین بولت کاملا بر این رشته و رکورد های آن سلطه داشت و نام سریعترین مرد جهان را با خود یدک می کشید. او که پس از کسب مدال طلا در سال 2017 اعلام بازنشستگی کرد و مدتی به عنوان مهاجم در تیم سنترال کوئست مارینز بازی کرد و در سال 2019 با شرکت در دو بازی و به ثمر رساندن دو گل  رسما از فوتبال نیز خداحافظی کرد.

حال نگاهی می اندازیم به چهار نفر از برترین دونده هایی که ممکن است امسال و در آوردگاه المپیک توکیو علاوه بر کسب مدال طلا رکورد دوی 100 متر و لقب سریعترین مرد دنیا از آن خود کنند:

1-ترایوون برومل از ایالات متحده آمریکا:

تاج و تخت یوسین بولت از آن چه کسی خواهد شد؟
تاج و تخت یوسین بولت از آن چه کسی خواهد شد؟

 

بومل سریع ترین مرد جهان در مسابقات جهانی سال 2021 می باشد و در آخرین رقابتی که در خرداد ماه امسال برگزار شد رکورد 9.77 ثانیه و در تمرین های رکورد گیری زمان 9.80 ثانیه به ثبت رسانده است. اوضاع در سه سال اخیر زیاد بر وفق مراد او نبوده است. او پس از مصدومیت و پارگی رباط صلیبی که در مسابقات دو و میدانی 4 در 100 متر المپیک ریو 2016 برایش اتفاق افتاد اکنون خود را به المپیک توکیو رسانده است تا بار دیگر برای کسب مدال طلا تلاش کند.

به گفته کارشناسان  این دونده 26 ساله آمریکایی در بهترین فرم فیزیکی و شرایط زمانی ایده آلی قرار دارد. اما با توجه به نتایجی که در مرحله ی انتخابی به دست آورد و ثبت زمان 10.05 ثانیه مقام چهارم را کسب کرد و جواز حضور در المپیک 2020 اوکیو را کسب کرد.

2-آکانی سیمبینه از آفریقای جنوبی:

دو-100-متر-المپیک-توکیو
دو-100-متر-المپیک-توکیو

سینیبه سریعترین مرد قاره آفریقا می باشد و با ثبت زمان 9.84 ثانیه در تیر ماه گذشته مقام اول را در میان کشور های آفریقایی کسب کرده است. او با اینکه در 7 سال گذشته رکورد های زیر 10 ثانیه به ثبت رسانده است، اما هنوز نتوانسته است مدال طلا را به دست بیاورد. او در المپیک 2016 ریو مقام پنجم را کشب کرد و از کسب مدال باز ماند ولی با توجه به اینکه نسبت به سایر رقبا با مصدومیت های کمتری مواجه شده است و ممکن است شانس به مراتب بیشتری برای کسب مدال داشته باشد.

3-رانی بیکر از ایالات متحده آمریکا:

تاج و تخت یوسین بولت از آن چه کسی خواهد شد؟
تاج و تخت یوسین بولت از آن چه کسی خواهد شد؟

بیکز هم همانند هم وطن خود برومل با مشکلاتی از جمله مصدومیت های عجیب و بد موقع مواجه شد تا جایی که در سال 2019 قهرمانی را به راحتی از دست داد. اما به هر حال در مسابقات انتخابی المپیک بهترین رکورد شخصی خود را با زمان 9.85 ثانیه به ثبت رساند. او همچنین برنده لیگ الماس در موناکو و استکهلم نیز شده است. در مجموع بیکر از فرم خوبی برخوردار است و آخریت رکورد او 10.03 ثانیه می باشد که زکورد خوبی محسوب می شود.

4- یوهان بلیک از جامائیکا:

دو-100-متر-المپیک-توکیو
دو-100-متر-المپیک-توکیو

بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران او را شانس اول مدال طلا می دانند اما نتایج 9 سال گذشته او نشان می دهد که او هیچ وقت کمتر از 9.90 ثانیه ندویده است. این دونده 33 ساله جامائیکایی رکورد های خارق العاده ای را ثبت کرده است و 100 متر را در 9.69 ثانیه دویده است. بلیک در انتخابی المپیک با ثبت 10.06 ثانیه مقام دوم را کشب کرد و جواز حضور در المپیک توکیو را به دست آورد.

 

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره تاج و تخت یوسین بولت از آن چه کسی خواهد شد؟ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «تاج و تخت یوسین بولت از آن چه کسی خواهد شد؟» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید