کد مطلب: 60738 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
دولت چین شرکت های فناوری چینی را نقره داغ کرد

دولت چین شرکت های فناوری چینی را نقره داغ کرد

رگولاتور بازار چین شرکت‌های بزرگی از جمله علی بابا، بایدو و JD.com را به دلیل عدم اعلام ۴۳ معامله به مقامات جریمه کرده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از رویترز، رگولاتور بازار چین شرکت‌های بزرگی از جمله علی بابا، بایدو و JD.com را به دلیل عدم اعلام ۴۳ معامله به مقامات جریمه کرده است. مقامات کشور چین اعلام کرده اند که این شرکت‌ها قانون ضد انحصار را نقض کرده‌اند.

شرکت‌های مذکور هر کدام 500 هزار یوان (معادل 78 هزار دلار) جریمه می‌شوند. این مقدار جریمه حداکثر جریمه تعیین شده براساس قانون ضدانحصار چین می باشد.

این جریمه ها در حالی وضع شده‌اند که دولت چین اقدامات سختگیرانه‌تری را برای کنترل پلتفرم‌های اینترنتی وضع کرده و درباره ریسک سوءاستفاده از قدرت در بازار جهت سخت‌تر کردن رقابت، سوءاستفاده از داده‌های مشتریان و نقض قوانین حمایت مشتری هشدار داده است.

قدیمی ترین قراردادی که طبق این طرح مشمول جریمه شده، عملیات ادغامی است که در 2012 میلادی ثبت شده و مربوط به بایدو و شریک تجاری اش است. جدیدترین قرارداد نیز در 2021 و بین بایدو و خودروسازی ژجیانگ جیلی هلدینگ بسته شده است.

قرارداد دیگری که توسط اداره دولتی نظارت بر بازار چین مشمول جریمه شده مربوط به ادغام شرکت Auto Navi (مربوط به امور مسیریابی و ناوبری) در شرکت علی بابا در سال 2014 میلادی است. همچنین این شرکت در سال 2018 میلادی 44 درصد سهام Ele.me را خرید و بزرگترین سهامدار این سرویس ارسال غذا شد.

در پایان لازم به ذکر است که شرکت های علی بابا، بایدو، JD.com و جیلی هنوز در این باره اظهار نظری نکرده‌اند.

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار

علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای

آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

ثبت نظر درباره «دولت چین شرکت های فناوری چینی را نقره داغ کرد»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 * 8 = ?