کد مطلب:  59473 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
رهبر انقلاب در مراسم تنفیذ رئیسی: «دولت مردمی» در واقعیت محقق شود/ تشکیل دولت به تاخیر نیفتد.

رهبر انقلاب در مراسم تنفیذ رئیسی: «دولت مردمی» در واقعیت محقق شود/ تشکیل دولت به تاخیر نیفتد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با بیان اینکه رئیس‌جمهور، شعار دولت مردمی را در واقعیت محقق کند، فرمودند: در تشکیل دولت سرعت عمل به خرج دهید، شرایط کشور اقتضاء نمی‌کند.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

 

به گزارش آسمونی ، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبرمعظم انقلاب، در مراسم تنفیذ حکم حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی به عنوان هشتمین رئیس‌جمهوری اسلامی ایران‌، پس از اعطای حکم تنفیذ سخنرانی کردند.

مهم ترین فرمایشات ایشان به شرح زیر است:

خداوند متعال این سرآغاز را برای مردم و کشور مبارک بفرماید، بخصوص که ما در روزهایی هستیم که متعلق به اهل‌بیت (ع) است. چند روز پیش عید غدیر بود. فردا روز مباهله و روز نزول آیه ولایت است. روز نزول آیه تطهیر و متعلق به ائمه (ع) است. ان‌شاءالله این روز برای ملت ایران مبارک باشد.

 

باید به دولت دوازدهم، رئیس‌جمهور محترم دوازدهم و همکارانشان خسته‌نباشید بگویم. برای آقای رئیسی و دولت و همکارانشان از خداوند متعال طلب توفیق و عنایت ویژه می‌کنم.

 

مراسم تنفیذ که متکی است به قانون اساسی و به رسمی که امام بزرگوار بنیانگذاری کردند در کشور، در طول این چند دهه بارها تکرار شده است و مظهری است از جابجایی مسئولیت بسیار مهم قوه مجریه که در واقع مدیریت کشور است به شکل عقلانی و به شکل آرام و متین؛ این بسیار مهم است.

توطئه تحریم انتخابات در محافل سیاستگذاری دشمنان جمهوری اسلامی طراحی شده بود و برخی نیز در داخل کشور از روی غفلت و برخی از روی غرض آن را دنبال می‌کردند اما مردم پاسخ قاطعی [به این توطئه] دادند. شرکت مردم شرکت خوبی بود و نشان دهنده حضور مردم در صحنه بود.

رهبر انقلاب در مراسم تنفیذ رئیسی: «دولت مردمی» در واقعیت محقق شود/ تشکیل دولت به تاخیر نیفتد.
رهبر انقلاب در مراسم تنفیذ رئیسی: «دولت مردمی» در واقعیت محقق شود/ تشکیل دولت به تاخیر نیفتد.

ایشان خاطر نشان کردند:

به دولت مردمی توصیه می‌کنم که به ظرفیت‌ها توجه کنند. این روزها در مقاله‌ها و نوشته‌ها از کمبود و مشکلات گفته می‌شود. مشکلات و کمبودها زیاد است اما ظرفیت‌های زیادی در کشور وجود دارد. در بخش آب، معادن، استعداد و آمادگی‌های حیرت آور جوانان، ظرفیت‌های فوق العاده ای داریم. بدون تردید این ظرفیت‌ها می‌تواند به مشکلات غلبه کند به شرطی که این ظرفیت‌ها به درستی شناخته شده و به کار گرفته شود. تلاش خستگی ناپذیر و شبانه روزی در این مسیر لازم است.

 

یک جنبه دیگر از مردمی بودن مبارزه با فساد است. اگر به معنای واقعی کلمه می‌خواهید در کنار مردم باشید باید با فساد بی امان مبارزه کنید که ایشان در مسئولیت قبلی حرکت مبارزه با فساد را شروع کردند و حرکت‌های خوبی انجام دادند. بسترها و زمینه‌های فساد در قوه مجریه ایجاد می‌شود، باید اینجا با فساد مبارزه کنید. فرارهای مالیاتی، انحصارهای بی دلیل، سوءاستفاده از ارز ترجیحی، فعالیت‌های سوداگرانه و قاچاق فسادهایی است که باید به معنای واقعی کلمه با آنها مبارزه کرد.

 

آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه این جابجایی قدرت امید آفرین است، گفتند:

افراد جدیدی با چهره‌های تازه ای وارد میدان می‌شوند. این برای کسانی که انگیزه خدمت دارند، امید ایجاد می‌کند. به خصوص برای جوانان بسیار مهم است.

 در تشکیل دولت سرعت عمل به خرج دهید، شرایط کشور اقتضاء نمی‌کند که تشکیل دولت به تأخیر بیفتد. رئیس‌جمهور در معرفی وزرای پیشنهادی به مجلس در اظهارنظر سریع در مورد وزرا شتاب به خرج دهند و کار را سریع پیش ببرند تا زودتر دولت تشکیل شود.

مقام معظم رهبری در مورد جنگ تبلیغاتی دشمن فرمودند:

 

دشمنان ما امروز بیشترین تحرک را در زمینه جنگ نرم و جنگ رسانه‌ای دارند تا بر افکار عمومی مردم مسلط شوند و در این مسیر مبالغ هنگفتی هزینه می‌کنند و کارهای زیادی انجام می‌دهند.

 

- امیدوارم خداوند توفیق دهد تا رئیس‌جمهور جدید و همکارانشان بتوانند اقدامات لازم را به نفع ملت و کشور انجام دهند. صاحبنظران و صاحبان فکر نفوذ اجتماعی کمک کنند. درود خداوند بر امام راحل و شهدای عزیز که این راه را در مقابل ما باز کردند و ما توفیق پیدا کردیم در این مسیر حرکت کنیم.

: برای دریافت مشاوره درباره رهبر انقلاب در مراسم تنفیذ رئیسی: «دولت مردمی» در واقعیت محقق شود/ تشکیل دولت به تاخیر نیفتد. فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «رهبر انقلاب در مراسم تنفیذ رئیسی: «دولت مردمی» در واقعیت محقق شود/ تشکیل دولت به تاخیر نیفتد.» در کادر زیر بنویسید :
2 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید