مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  62701 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
بیوگرافی دمیتری مدودف

بیوگرافی دمیتری مدودف

دیمیتری آناتولیویچ مدودف یکی از برجسته ترین شخصیت های سیاسی در دولت روسیه و سومین رئیس جمهور روسیه می باشد.
زمان مطالعه: 4 دقیقه

نام و نام خانوادگی

دمیتری آناتولیویچ مدودف

تاریخ تولد

14 سپتامبر 1965

سن

56 سال

محل تولد

لنینگراد (سنت پترزبورگ امروزی)

ملیت

روسیه

سمت های پیشین

نخست وزیر و رئیس جمهور سابق روسیه

سمت فعلی

رئیس شورای امنیت ملی روسیه

وضعیت تاهل

متاهل

نام همسر

سوتلانا مدودف

درباره دمیتری مدودف

دمیتری مدودف با نام کامل "دمیتری آناتولیِویچ مِدوِدِف" بعد از سمت های مهمی همچون نخست وزیری و ریاست جمهوری، اکنون رئیس شورای امنیت ملی روسیه می باشد.

دمیتری در 14 سپتامبر 1965 برابر 24 شهریور 1344 در لنینگراد (سنت پترزبورگ امروزی) اتحاد جماهیر شوروی در خانواده ای از روشنفکران بدنیا آمد. دمیتری مدودف فرزند آناتولی مدودف از اساتید مؤسسه فناوری لنینگراد است. 

شماره مدرسه 305 مکانی است که دیمیتری مدودف در آن تحصیل کرده و آموزش متوسطه را دریافت کرده است، پدر و مادر وی استاد انستیتوی فناوری لنینگراد آناتولی افانازویچ مدودف و جولیا ونیامینووا مدودوا بودند که به عنوان معلم در مؤسسه Pedagogical کار می کردند.

دوران کودکی دیمیتری آناتولیویچ در لنینگراد گذشت، جایی که او با موفقیت از دبیرستان فارغ التحصیل شد، اما همچنان روابط خود را با معلمان محبوب خود حفظ می کرد. در جوانی نیز مانند همه دانش آموزان به صفوف كومسومول پیوست. در سال 1982 از دبیرستان فارغ التحصیل شد بعداً در دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ تحصیل در رشته حقوق کرد و دانشجوی کارشناسی ارشد گروه حقوق جزا شد و در آنجا به تهیه پایان نامه مشغول شد و به تدریس پرداخت. وی فارغ‌التحصیل دانشگاه دولتی لنینگراد در سال 1987 است و درجه دکتری خود را نیز در رشته حقوق در سال 1990 از همین دانشگاه دریافت کرد.

دمیتری آناتولیویچ در جوانی فعالانه در ورزش مشارکت داشت و حتی برنده مسابقات دانشگاهی نیز بود. از جمله سرگرمی های وی در سال های دانشجویی نیز عکاسی و موسیقی به سبک سنگ سخت بود.

دمیتری با سوتلانا اقتصاددان، حسابدار، سرمایه‌دار، و سیاست‌مدار اهل اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی در 24 دسامبر 1993 ازدواج کرد. پسر آنها الی مدودف در تاریخ 3 اوت 1995 متولد شد. همسر او، سوتلانا مدتها درگیر فعالیتهای اجتماعی بود او همه انواع رویدادهای خیریه، نمایشگاه ها، کنسرت ها، رویدادها را سازماندهی کرد. بنابراین، هنگامی که دیمیتری مدودف در بهار سال 2008 به عنوان رئیس جمهور روسیه انتخاب شد، سوتا همچنان به انجام امور خیرخواهانه و عمومی خود، تنها در سطح بالاتر ادامه داد. بنیاد سوتلانا مدودف پروژه سفید رز را برای ایجاد مراکز تشخیصی خیریه برای زنان آغاز و اجرا می کند. هدف اصلی این برنامه جلوگیری از سرطان غدد پستان و سلامت زنان باروری است.

زندگی سیاسی دمیتری مدودف

مدودف در ارتش خدمت نکرد، اما در آموزش نظامی شرکت کرد، وی در سالهای دانشجویی، پاره وقت به عنوان سرایدار مشغول به کار شد و مبلغ 120 روبل دریافت می کرد و در هر ماه در طول تحصیل، مهارتهای رهبری خود را نشان داد. او مانند بیشتر دانش آموزان به موسیقی غربی علاقه داشت. علاوه بر این، به سیاستمدار آینده اشتیاق دیگری داشت وزنه برداری و عکاسی این دقیقاً همان چیزی است که دیمیتری مدودف دوست داشت.

او در سال 1990 در دفتر ولادیمیر پوتین به عنوان وکیل حقوقی استخدام شد و در زمان انتخابات ریاست جمهوری ولادیمیر پوتین رئیس دفتر انتخاباتی وی بود. دمیتری مدودف، بعدها معاون اوّل نخست‌وزیر روسیه شد. وی از سال 1990 تا 1999 در دانشگاه دولتی لنینگراد (سن پترزبورگ) به تدریس حقوق پرداخت. وی همچنین در سال‌های 1990 تا 1995 دستیار آناتولی سوبچاک شهردار وقت سن پترزبورگ بود.

مدودف در نوامبر 1999 به سمت معاون دفتر نخست وزیر روسیه گمارده شد و تنها به فاصله چند هفته به عنوان معاون دفتر ریاست جمهوری روسیه مشغول به کار شد. این دوره همزمان با انتصاب پوتین به عنوان نخست وزیر و پس از آن کناره‌گیری یلتسین و انتخاب پوتین به کفالت ریاست‌جمهوری روسیه بود.

پس از آن مدودف در نقش ریاست ستاد انتخاباتی پوتین، به ساماندهی انتخاباتی پرداخت که پوتین را برای دوره نخست ریاست جمهوری راهی کرملین کرد.

انتخاب وی به ریاست جمهوری، مدیون حمایت‌های ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور وقت بود. با وجود ایجاد تیم «پوتین-مدودف» و ریاست جمهوری و نخست وزیری مداوم این دو و چرخه حاکمیت آنان، تفاوتی بنیادین و اصولی میان عملکرد و مبانی فکری پوتین و مدودف در سیاست خارجی وجود ندارد و مدودف همان ادامه دهنده راه پوتین اما با کمی تغییرات جزئی در سیاست­های وی می باشد.

  • سایر سمت‌ های دمیتری مدودف

2012 تا 2020 نخست‌وزیر روسیه
2008 تا 2012 رئیس‌جمهور روسیه
2003

رئیس دفترولادیمیر پوتین

2002

رئیس شرکت گازپروم روسیه

2000

رئیس ستاد انتخاباتی ولادیمیر پوتین

1999

معاون رئیس دفترکرملین

1990 تا 1995

مشاور شهردارسن پترزبورگ

حقایقی درباره دمیتری مدودف

سخنگوی کاخ کرملین در یکی از سخنرانی های خود اعلام کرده بود که دولت دیمیتری مدودف، نخست‌وزیر پیشین روسیه، به دستاوردهای بسیار مهمی دست یافته است. دولت فعلی بنا ندارد این دستاوردها را کنار بگذارد.  این دستاوردها بارها از سوی رئیس‌جمهور پوتین مورد تقدیر و تایید قرار گرفته است. وی در سال 2020 از سمت نخست وزیری استعفا داد.

آقای مدودف یک دوره از سال 2008 تا 2012 رئیس‌جمهوری روسیه بود که در این مدت ولادیمیر پوتین، نخست‌وزیری را به عهده داشت.

در سال 2005 که مدودف معاون نخست‌وزیر روسیه شد یک ارتقاء آشکار او را آماده رهبری روسیه می‌کرد. اما زمانی که او رئیس‌جمهور روسیه شد، میزان محبوبیتش هرگز از میزان محبوبیت پوتین فراتر نرفت.

او سومین رئیس جمهور روسیه از زمان فروپاشی شوروی سابق در سال 1991 بود.

برخی از نشریات، یک آپارتمان در سن پترزبورگ، دو خانه در مسکو، دو اقامتگاه در نزدیکی مسکو و همچنین خانه های سوچی، استرلنا و والدای را به مدودف نسبت می دهند.

گالری تصاویر

دیمیتری مدودف
دیمیتری مدودف
دیمیتری مدودف و همسرش
دیمیتری مدودف و همسرش سوتلانا
ولادیمیر پوتین و دیمیتری مدودف
ولادیمیر پوتین و دیمیتری مدودف
پوتین، همسر مدودف و دیمیتری مدودف در مراسم عید پاک در کلیسای جامع مسکو
پوتین، همسر مدودف و دیمیتری مدودف در مراسم عید پاک در کلیسای جامع مسکو
دیدار اسحاق جهانگیری و دیمیتری مدودف درباره مقابله با تحریم های آمریکا
دیدار اسحاق جهانگیری و دیمیتری مدودف درباره مقابله با تحریم های آمریکا

راه های ارتباطی

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره بیوگرافی دمیتری مدودف فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «بیوگرافی دمیتری مدودف» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید