دفن دسته جمعی قربانیان کرونا در کرمان تکذیب شد. | آسمونی
کد مطلب: 59468 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
دفن دسته جمعی قربانیان کرونا در شهر کرمان

دفن دسته جمعی قربانیان کرونا در شهر کرمان

آنچه تصاویر آن به عنوان گورهای دسته جمعی در کرمان منتشر شده است، مربوط به محلی است که تا زمان آماده شدن آرامستان جدید کرمان برای دفن تمام اموات آماده شده است.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش آسمونی؛ به نقل از  مسئولان شهرداری شهر کرمان، تعداد فوتی های روزانه کرمان در موج پنجم کرونا از 8 تا 10 فوتی تا پیش از شیوع کرونا، به 18 تا 20 فوتی روزانه رسیده است.

دفن دسته جمعی قربانیان کرونا در شهر کرمان
دفن دسته جمعی قربانیان کرونا در شهر کرمان

در چند روز اخیر انتشار تصاویر گورهای دسته جمعی در کرمان بسیار عجیب و شوکه کننده بود و بر اساس اطلاعاتی که در  فضای مجازی منتشر شده است، گورهای دسته جمعی در کرمان برای دفن فوت شدگان کرونا است. حقیقت ماجرای گورهای دسته جمعی در کرمان را از مسئولان شهرداری کرمان پیگیری کرده ایم.

 مسئولان شهرداری کرمان می گویند اصلا چیزی به اسم گورهای دسته جمعی در کرمان وجود ندارد. آنها تاکید کرده اند:

 

آنچه تصاویر آن به عنوان گورهای دسته جمعی در کرمان منتشر شده است، مربوط به محلی است که تا زمان آماده شدن آرامستان جدید کرمان برای دفن تمام اموات آماده شده است.

 

در روز گذشته  تصاویری مبنی بر ایجاد گورهای دسته جمعی برای دفن فوتی های ویروس کرونا در کرمان منتشر شد. اما یک منبع آگاه در شهرداری کرمان در گفت و گویی تاکید کرد که این تصاویر مربوط به گورهای دسته جمعی نیست، بلکه شیوه دفن این اموات به شکل طولی بوده است و محل دفن هرکس با یک سنگ قبر و دیواره از محل دفن فرد دیگری جدا می شود.

به گفته این منبع آگاه، علت دفن اموات به این شکل نیز به آن دلیل بوده است که با توجه به پر شدن ظرفیت آرامستان قبلی کرمان و با توجه به این که هنوز آرامستان جدید این شهر که به نام «بهشت کریمان» با ظرفیت دفن 5 هزار نفر هنوز آماده نشده است، محلی که پیش از این برای دفن چند کوهنورد از آن استفاده می شد، تا آماده شدن آرامستان جدید برای دفن اموات استفاده شده است.

همچنین بر اساس آنچه که این منبع آگاه در شهرداری کرمان گفت، در این محل موقت که به صورت طولی برای دفن اموات در نظر گرفته شده است، هم قربانیان کرونایی و هم اموات غیرکرونایی دفن می شوند؛ یعنی این محل صرفا برای دفن اموات کرونایی نیست و تنها تفاوت شیوه دفن این اموات نیز در آهک پاشی و ضدعفونی محل دفن اموات کرونایی و البته پایین تر بودن عمق دفن آنهاست.

لازم به ذکر است زمین مربوط به آرامستان «بهشت کریمان» نیز متعلق به نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی بوده است که اخیرا به اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان واگذار شده است و با توجه به این که در جلسه شب گذشته شورای عالی مسئولان استان کرمان، زمین مربوط به پادگان جدید ارتش به نیروی زمینی واگذار شده است و به‌زودی قرار است در محل سابق پادگان ارتش، به آرامستان جدید کرمانی ها تبدیل خواهد شد.

در پایان گفتنی است؛ به گفته مسئولان شهرداری کرمان، تعداد فوتی های روزانه کرمان در موج پنجم کرونا از 8 تا 10 فوتی تا پیش از شیوع کرونا، به 18 تا 20 فوتی روزانه رسیده است.

 

افراد واجد شرایط برای تزریق واکسن حتما در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام و پس از دریافت پیامک نوبت دهی به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

 

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره دفن دسته جمعی قربانیان کرونا در شهر کرمان فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار
علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای
آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

ثبت نظر درباره «دفن دسته جمعی قربانیان کرونا در شهر کرمان»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 * 7 = ?