کد مطلب: 787 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
دعای مخصوص ماه رمضان

دعای مخصوص ماه رمضان

  دعای مخصوص ماه رمضان که بعد از نماز خوانده می شود . بسم الله الرحمن الرحیم یا عَلِیُّ یا عَظیمُ، یا...
زمان مطالعه: 1 دقیقه
سرفصل های این مطلب:[بستن]

دعای رمضان
دعای رمضان

 

دعای مخصوص ماه رمضان که بعد از نماز خوانده می شود .

بسم الله الرحمن الرحیم

یا عَلِیُّ یا عَظیمُ، یا غَفُورُ یا رَحیمُ، ای خدای بلند مقام, ای بزرگوار, ای آمرزنده,ای مهربان! اَنْتَ الرَّبُّ الْعَظیمُ الَّذی لَیْسَ کَمِثْلِهِ شَیءٌ وَهُوَ السَّمیعُ الْبَصیرُ، تویی خدای بزرگ که هیچ مانندی ندارد و به گفتار و کردار خلق شنوا و بینا است وَهذا شَهْرٌ عَظَّمْتَهُ وَکَرَّمْتَهْ، وَشَرَّفْتَهُ وَفَضَّلْتَهُ عَلَی الشُّهُورِ، وَهُوَ الشَّهْرُ الَّذی فَرَضْتَ صِیامَهُ عَلَیَّ، وَهُوَ شَهْرُ رَمَضانَ، و این ماهی که مقامش را بلند گردانیدی و بر دیگر ماه ها کرامت و شرافت بخشیدی, و روزه اش را بر من واجب گردانیدی, ماه رمضان است.

الَّذی اَنْزَلْتَ فیهِ الْقُرْآنَ، هُدیً لِلنّاس وَبَیِّناتٍ مِنَ الْهُدی وَالْفُرْقانَ، ماهی که در آن قرآن را برای راهنمایی مردم و نشان دادن راه هدایت و جدا نمودن حق از باطل فرو فرستادی وَجَعَلْتَ فیهِ لَیْلَةَ الْقَدْرِ، وَجَعَلْتَها خَیْراً مِنْ اَلْفِ شَهْرٍ، و شب قدر را در این ماه مقرر داشتی و نیز آن شب را بر هزار ماه برتری دادی فَیا ذَا الْمَنِّ وَلا یُمَنُّ عَلَیْکَ، پس ای خدای صاحب منت که هیچ کس بر تو منت ندارد, مُنَّ عَلَیَّ بفَکاکِ رَقَبَتی مِنَ النّارِ فیمَنْ تَمُنَّ عَلَیْهِ، در میان آن همه بندگانت که منت گزارده ای بر من منت گزار و از آتش دوزخ نجات بخش وَاَدْخِلْنِی الْجَنَّةَ برَحْمَتِکَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ . و به بهشت همیشگی داخل گردان! به حق رحمت بی پایانت ای مهربان ترین مهربانان.

     
: برای دریافت مشاوره درباره دعای مخصوص ماه رمضان فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «دعای مخصوص ماه رمضان» در کادر زیر بنویسید :

9 - 3 = ?