کد مطلب:  60151 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
درخواست همه پرسی رهبر شیعیان بحرین از رژیم این کشور

درخواست همه پرسی رهبر شیعیان بحرین از رژیم این کشور

بر اساس گزارش هایی از رسانه‌های بحرینی، آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین امروز چهارشنبه خواستار برگزاری همه‌پرسی در این کشور شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از تسنیم، بر اساس گزارش هایی از رسانه‌های بحرینی، آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین امروز چهارشنبه خواستار برگزاری همه‌پرسی در این کشور برای مشخص شدن تعداد مخالفان حکومت شد.

وی از رژیم آل‌خلیفه خواست که موضوع عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی یا هر موضوع دیگر مورد اختلاف را مورد همه‌پرسی قرار دهد تا مشخص گردد که مردم در یک وادی و حکومت در وادی دیگری است.

حساب آیت الله عیسی قاسم در توییت دیگری نیز نوشته است: دولتمردان بسیار می‌گویند گفت‌وگو تنها زیر سقف پارلمان ممکن است. اگر منظور پارلمانی دولتی همچون پارلمان فعلی است که به نظر شورای حکومتی وابسته است، پس این عین دیکتاتوری است.

آیت الله قاسم با انتقاد از وابسته بودن پارلمان به نظر شورای حکومتی گفت: نظر مثبت ما پارلمانی است که برآمده از اراده آزاد مردم است.

بحرین از 14 فوریه سال 2011 میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل‌خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض ها و روی کار آمدن دولتی منتخب در کشور خود می باشند.

اما در نقطه مقابل این درخواست‌ها با سرکوبگری رژیم بحرین با همدستی برخی کشورهای عربی از جمله عربستان روبه‌رو شده است.

نیروهای نظامی مشترک شورای همکاری خلیج فارس موسوم به سپر جزیره نیز در این راه به رژیم بحرین کمک می‌کنند.

در این مدت، صدها نفر شهید یا زخمی شده و یا به زندان افتاده و شکنجه شده‌اند.

رژیم بحرین برای ریشه کن کردن این  اعتراضات شمار زیادی از رهبران مخالف را بازداشت و با پرونده‌سازی به زندان های طولانی‌مدت محکوم کرده است.

اما با انجام تمامی این کارها از سوی دولت بحرین، جنبش مردم برای دستیابی به خواسته‌های خود همچنان ادامه دارد و آنها با برپایی تظاهرات خواهان برآورده شدن این خواسته‌ها هستند.

نظر خود را درباره «درخواست همه پرسی رهبر شیعیان بحرین از رژیم این کشور» در کادر زیر بنویسید :
2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید