ساداتیان خواستار حمایت از سینما ها در دوران کرونا شد. | آسمونی
کد مطلب: 59610 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ساداتیان: تنها از اکران 10 درصد فیلم‌ها باید حمایت شود

ساداتیان: تنها از اکران 10 درصد فیلم‌ها باید حمایت شود

جمال ساداتیان تهیه‌کننده سینما بیان کرد 2 سال است که مردم تحرک اجتماعی ندارند و باید زمینه را برای اکران آثار سینمایی فراهم کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، سید جمال ساداتیان تهیه‌کننده سینما درباره تراکم فیلم‌های مانده در صف اکران سینماها گفت: تا زمانی که کرونا هست به سختی می‌توان درباره وضعیت اکران صحبت کرد و اولین قدم برای سامان‌دهی شرایط سینماها تسریع در واکسیناسیون است. در بهترین شرایط در حال حاضر 10 درصد ظرفیت اکران در سالن‌های سینمایی اشغال می‌شود و این نشان می‌دهد به راحتی ایمنی مربوط به فاصله افراد در سالن‌ها قابل رعایت و تهویه هوا هم به خوبی امکان‌پذیر است.

ساداتیان تأکید کرد: از سوی دیگر فیلم‌های خوب هم به دلیل هزینه‌های بالای تولید، چندان جرأت ورود به چرخه اکران را ندارند چراکه ضریب ریسک آن‌ها بسیار بالاست. برای فیلم «دینامیت» هم دولت 2.5 میلیارد تومان تضمین فروش داد که وعده خوبی بود تا تهیه‌کننده بداند در بدترین شرایط بازهم حداقلی از درآمد را می‌تواند داشته باشد. به همین دلیل هم ریسک را پذیرفت و در شرایط بحرانی توانست فروش خوبی هم داشته باشد.

وی درباره شرایط تبلیغاتی فیلم‌های در حال اکران اظهار کرد: متأسفانه تلویزیون هیچ همراهی‌ در این زمینه ندارد و فیلم‌ها تنها در شبکه‌های اجتماعی تبلیغ می‌شوند. اگر شرایط امن شود، ظرفیت تبلیغات ملی مانند تلویزیون هم باید به کار گرفته شود، تا مردم به سینما رفتن تشویق شوند. در این صورت قطعاً شرایط هم متفاوت خواهد شد و دیگر اینگونه نخواهد بود که همه نگران اکران باشند.

ساداتیان با اشاره به بیش از 300 فیلم باقی مانده در پشت درهای اکران سینماها گفت: بخش اعظمی از این فیلم‌ها در شرایط عادی هم نباید وارد چرخه اکران می‌شدند چرا که ظرفیت اکران را اشغال می‌کنند، در عین اینکه کارکرد آن‌چنانی هم ندارند.  از این 300 فیلم شاید 10 درصد یعنی 30 فیلم باشد که بتوان در این شرایط مورد حمایت قرار داد و ماهی یک فیلم را با حمایت دولت تشویق به اکران کنیم. در این صورت سینما حتماً از رخوت خارج خواهد شد.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره ساداتیان: تنها از اکران 10 درصد فیلم‌ها باید حمایت شود فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار
علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای
آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

ثبت نظر درباره «ساداتیان: تنها از اکران 10 درصد فیلم‌ها باید حمایت شود»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 + 9 = ?