مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  68326 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
دربی های خاطره انگیز سرخابی؛ بردهای یک گله نیم قرن قبل

دربی های خاطره انگیز سرخابی؛ بردهای یک گله نیم قرن قبل

چهار تیم پرسپولیس، تاج، پاس و عقاب در خردادماه سال 1352 یک دوره مسابقه چهارجانبه با نام جام اتحاد بین خود ترتیب دادند
زمان مطالعه: 2 دقیقه

دیدار و اوج این جام را طبق معمول دو کهنه حریف و دو رقیب همیشگی یعنی تاج و پرسپولیس در آخرین روز بازی ها برگزار کردند.

دیدار این دو چون همیشه یک پیکار سخت و چیزی بالاتر از رقابت بود چه وقتی دو تیم در برابر هم قرار گرفتند هیچ چیز جز پیروزی برای آنها مطرح نبود و وقتی تاج در همان دقایق نخست به هدف رسید حفظ پیروزی از طرف این تیم و تلاش همه جانبه پرسپولیس برای تلافی تمام حرف بازی شد و در پایان این حجازی بود که با شاهکارهای خود ناجی تاج در حفظ پیروزی گشت.

بازی هنوز درست شکل نگرفته بود و تماشاگران در جای خود آرام نگرفته بودند که یک ضربه آزاد در فاصله 25 متری دروازه پرسپولیس نصیب تاج شد. نوک پای جباری و شلیک محکم عادلخانی تور دروازه پرسپولیس را به لرزه انداخت و این نیمی از ورزشگاه را در سکوت عمیق و نیمی دیگر را غرق در خروش و غوغا ساخت.

از این لحظه به بعد پرسپولیسی ها با تشویق و حمایت تماشاگرانشان 86 دقیقه تلاش کردند تا شاید طلسم دروازه تاج را بشکنند و بارها نیز تا مرز رسیدن به هدف پیش رفتند اما تاج تا آخرین دقیقه در برابر این هجوم ها ایستادگی کرد و هرگز تسلیم نشد.

پس از تنها گل این بازی تماشاگران شاهد جشنواره ای از شوت های مهاجمان پرسپولیس بودند.

تاج در این میان تنها به ضد حمله ها دل خوش کرده بود و در چند مورد نیز توسط مظلومی خطرآفرین شد اما این بهزادی، کلانی و حاج رحیمی پور بودند که مدام با حضور خود در اطراف دروازه تاج صحنه های زیبا و هیجان انگیزی ایجاد می کردند و باعث گرمی و رونق هرچه بیشتر این دیدار می شدند.

در اواخر وقت، بازی کمی رنگ خشونت به خود گرفت و در این میان پرسپولیسی ها چندین بار به داور مسابقه اعتراض کردند. به طوری که سرانجام همایون بهزادی کاپیتان پرسپولیس در 7 دقیقه به پایان بازی توسط داور از زمین اخراج شد و این ضربه سختی بر پیکر تیم پرسپولیس بود که امکان دست یافتن به گل تساوی را برای این تیم غیرممکن ساخت. به این ترتیب تاج علاوه بر شکست رقیب همیشگی خود عنوان قهرمانی این مسابقات را نیز از آن خود کرد.

 

جام اتحاد باشگاه ها

جمعه 25 خردادماه 1352، استادیوم آزادی

تاج  1    پرسپولیس   0

تاج: ناصر حجازی، اکبر کارگر جم، عباس نوین روزگار، جواد الله وردی، عزت الله جان ملکی، علی جباری (کاپیتان)، جواد قراب، حسن نگارش (منصور پورحیدری) حسن روشن، غلامحسین مظلومی (پرویز مظلومی)، رضا عادلخانی

مربی: رایکوف

پرسپولیس: بهرام مودت، ابراهیم آشتیانی، عزت الله وطنخواه، جعفر کاشانی، مهراب شاهرخی، علی پروین، اصغر ادیبی (ایرج سلیمانی)، فردون معینی، اسماعیل حاج رحیمی پور، همایون بهزادی (کاپیتان)، حسین کلانی

مربی: آلن راجرز

داور: داود حیدری با کمک حسین سلیم آبادی و محمد صالحی

تماشاگر: 60 هزار نفر

اخراج: همایون بهزادی

گل: دقیقه  4 رضا عادلخانی

 

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره دربی های خاطره انگیز سرخابی؛ بردهای یک گله نیم قرن قبل فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «دربی های خاطره انگیز سرخابی؛ بردهای یک گله نیم قرن قبل» در کادر زیر بنویسید :
2 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید