مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  64011 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
درآمد 60 میلیاردی دولت از مالیات خودروهای لوکس

درآمد 60 میلیاردی دولت از مالیات خودروهای لوکس

مدیرکل طراحی و تحلیل فرآیندهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی در حالی از کسب حدود 60 میلیارد تومانی دولت از محل شناسایی خودروهای لوکس خبر می دهد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، مدیرکل طراحی و تحلیل فرآیندهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی در حالی از کسب حدود 60 میلیارد تومانی دولت از محل شناسایی خودروهای لوکس خبر می دهد که براساس اظهارات پیشین داوود منظور رئیس سازمان امور مالیاتی از برنامه ریزی برای کسب درآمد پنج هزار و 600 میلیارد تومانی از این محل خبر داده بود. آنطور  که این مقام مسئول اعلام کرد 550 هزار دستگاه خودروی لوکس با همکاری پلیس راهور شناسایی شدند. چنانچه سازمان امور مالیاتی بخواهد رقم اعلامی از سوی رییس سازمان امور مالیاتی را به حساب خزانه واریز کند باید ماهانه حدود 467 میلیارد تومان از این محل کسب درآمد کند. بنابراین کسب حدود 60 میلیارد تومان نشان می دهد تنها حدود یک درصد از کل درآمد پیش بینی شده محقق شده است.

دریافت مالیات از خودروهای لوکس در دولت دوازدهم مطرح شد اما به رغم حضور در ردیف های درآمدی لایحه بودجه هیچگاه دولت روحانی اقدامی در جهت وصول این مالیات انجام نداد. اما برخلاف دولت دوازدهم، دولت سیزدهم به دنبال این است تا کار ناتمام دولت قبل را تمام کند.

جهانگیر رحیمی گفت: امسال برای اخذ مالیات از خودروهای لوکس، مجموع ارزش ملاک نیست و همه خودروهای بالای یک میلیارد تومان مشمول مالیات خواهد بود. ممکن است که فردی 10 تا خودروی بالای یک میلیارد تومان داشته باشد، ارزش تمام این خودروها جمع می‌شود و به فرد مشمول مالیات اعلام خواهد شد.  وی با بیان اینکه خودروهای لوکس برای ابتدای امسال احصا شده‌اند و ناجا باید اطلاعات آن‌ها را به سازمان امور مالیاتی بدهد، گفت: با دریافت اطلاعات خودروهای لوکس مربوط به سال جاری، ممکن است که خودروهای مشمول در سال 1400، امسال مشمول این مالیات نشوند.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره درآمد 60 میلیاردی دولت از مالیات خودروهای لوکس فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «درآمد 60 میلیاردی دولت از مالیات خودروهای لوکس» در کادر زیر بنویسید :
4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید