کد مطلب: 60761 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
دادگاه نظامی عاملین سقوط پرواز اوکراینی برگزار شد

دادگاه نظامی عاملین سقوط پرواز اوکراینی برگزار شد

دادگاه رسیدگی به پرونده هواپیمای PS752 اوکراینی امروز در دادگاه نظامی تهران و با حضور ده متهم اصلی از زیر مجموعه های مختلف نظامی کشور برگزار شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، دادگاه رسیدگی به پرونده هواپیمای PS752 اوکراینی امروز در دادگاه نظامی تهران و با حضور ده متهم اصلی از زیر مجموعه های مختلف نظامی کشور، شاکیان پرونده، خانواده جان باختگان و وکلای ایشان و به ریاست قاضی ابراهیم مهرانفر برگزار شد.

در ابتدای شروع به کار جلسه دادگاه، قاضی مهرانفر  ضمن عرض تسلیت به خانواده جان باختگان این پرواز گفت:  تاکید این دادگاه بر رعایت اصول دادرسی منصفانه و رسیدگی عادلانه، شفاف، صریح و قاطع به پرونده حاضر است و امید داریم با یاری خداوند و مساعدت اولیای دم، بتوانیم با دقت و سرعت و جدیت به این پرونده رسیدگی و رأی مقتضی را صادر نماییم.

در این دادگاه ده منهم اصلی که هر کدام از زیر رده های نظامی کشور بودند حضور داشتند و نماینده دادستان در حین قرائت کیفر خواست نام شاکیان و خلاصه شکایت ایشان ، از این افراد نام برد.

سپس برخی از افراد خانواده های جان باختگان این سانحه ی هوایی و همچنین وکلای آن ها به مدت دو ساعت  نظرات و شکایات خود را به دادگاه بیان کردند.

لازم به ذکر است که در بخش کیفر خواست نماینده نظامی تهران تعداد شکایت های ارائه شده به دادسرا را 103 مورد ذکر کرد.

در پایان این جلسه قاضی مهرانفر خبر از برگزاری ادامه این دادگاه در یک زمان مشخص که به زودی اعلام خواهد شد، خبر داد.

هواپیمای 752 هواپیمایی بین المللی اوکراین در روز 18ام دی ماه سال 1398 پس از برخاستن از فرودگاه امام خمینی(ره) به مقصد کیف، پایتخت اوکراین در ساعت 6:19 دقیق صبح در عملیات شهید سلیمانی هدف شلیک پدافند هوایی سپاه پاسداران قرار گرفت و سرنگون شد و همه 176 سرنشین این پرواز جان خود را از دست دادند. 

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار

علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای

آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

ثبت نظر درباره «دادگاه نظامی عاملین سقوط پرواز اوکراینی برگزار شد»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

8 - 5 = ?