کد مطلب:  60127 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
خوراکی‌های مفید برای کاهش چربی شکم

خوراکی‌های مفید برای کاهش چربی شکم

معمولا غذاهایی هستند که برای کاهش چربی شکمی و برای سلامتی بسیار مفیدند که بهتر است برای جلوگیری از چاقی در این ناحیه، آن‌ها را وارد رژیم غذایی خود کنید.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

انواع مختلفی از چربی برای سلامتی شما وجود دارد. نوعی از این چربی‌ها که درون حفره شکم زندگی می‌کنند و اندام‌های حیاتی ما را احاطه کرده‌اند، چربی شکمی نام دارند.

این نوع چربی در مقایسه با چربی زیر جلدی (همان نوع چربی که مستقیما زیر پوست ما زندگی می‌کند) تفاوت دارد و می‌تواند بیشتر از آن برای سلامتی مضر باشد. در ادامه ی این پست تناسب اندام آسمونی غذاهایی را که برای کاهش چربی شکمی و برای سلامتی بسیار مفیدند می‌شناسید؛ برای جلوگیری از چاقی در این ناحیه، آن‌ها را وارد رژیم غذایی خود کنید.

خوراکی‌های مفید برای کاهش چربی شکم
خوراکی‌های مفید برای کاهش چربی شکم

وقتی درباره افزایش وزن صحبت می‌کنیم، معمولا اشاره ما به افزایش چربی زیر پوستی است. با این حال، چربی شکمی ممکن است بیشتر از چربی زیر جلدی برای سلامتی ما نگران‌کننده باشد. این نوع چربی می‌تواند عملکرد بهینه اندام‌های داخلی ما را با چالش مواجه کند که نقش مهمی در بهزیستی متابولیسم بدن ما دارد. باید بدانید که برخی از غذاها می‌توانند به طور مستقیم بر ترکیب بدن تأثیر بگذارند و ممکن است در کاهش بافت چربی‌های مضر نیز نقش مثبتی داشته باشند.

ماهی چرب

خوراکی‌هایی-برای-کاهش-چربی-شکم
ماهی چرب

ماهی‌های روغنی مانند ماهی آزاد، ماهی تن، ساردین و ماهی خال مخالی منبع خوبی از اسیدهای چرب امگا 3 هستند. این گونه‌های خاص ماهی سرشار از چربی‌های سالم برای قلب، پروتئین و ویتامین D هستند که باید در رژیم غذایی ما گنجانده شوند.

روغن نارگیل

خوراکی‌های مفید برای کاهش چربی شکم
روغن نارگیل

این روغن گرمسیری به دلیل محتوای بالای چربی اشباع شده برای سلامتی ما بد است. با این حال، تحقیقات نشان می‌دهند که نوع خاصی از چربی موجود در روغن نارگیل، تری گلیسیریدهای با زنجیره متوسط می‌توانند میزان کل چربی ذخیره شده در بدن را به میزان قابل توجهی کاهش دهند. در این صورت، مصرف بیشتر این روغن می‌تواند به معنای سوزاندن چربی‌های درون شکم شما باشد!

لوبیا

خوراکی‌هایی-برای-کاهش-چربی-شکم
لوبیا

جالب است بدانید مطالعات جدید نشان می‌دهند که خوردن بیشتر لوبیا می‌تواند به کاهش تجمع کل چربی احشایی در بدن کمک کند. لوبیا منبع عالی فیبر محلول در پریبیوتیک است.

ماست

خوراکی‌های مفید برای کاهش چربی شکم
ماست

مصرف مداوم ماست میزان ذخیره چربی شکمی را کاهش می‌دهد. به عبارت دیگر، اثر پروبیوتیک ماست برای بهبود تجمع بافت چربی بدن در قسمت میانی بدن مفید است. ماست می‌تواند احساس سیری شما را بیشتر کند و کمک می‌کند تا مدت بیشتری سیر بمانید و کالری کلی دریافتی بدن را کاهش می‌دهد. کسانی که به طور مداوم ماست پرچرب می‌خوردند، وزن بیشتری را از دست می‌دهند.

تخم مرغ

خوراکی‌هایی-برای-کاهش-چربی-شکم
تخم‌مرغ

صبحانه‌ای با پروتئین بالا و قند پایین می‌تواند روز شما را بسازد و برای شروع روند کاهش وزن بسیار عالی است. به‌خصوص اگر عادت دارید برای این وعده، کربوهیدرات بالا مانند شیرینی، غلات یا میوه استفاده کنید. تخم مرغ منبع کاملی از پروتئین و چربی سالم است تا در طول روز به شما برای کاهش چربی شکمی‌تان کمک کند.

: برای دریافت مشاوره درباره خوراکی‌های مفید برای کاهش چربی شکم فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «خوراکی‌های مفید برای کاهش چربی شکم» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید