مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  60049 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
منظور از خود واقعی و آرمانی چیست؟

منظور از خود واقعی و آرمانی چیست؟

خود واقعی به معنی ارزیابی آگاهانه شما از خودتان می باشد. یعنی شخصیتی که در زندگی واقعی دارید
زمان مطالعه: 1 دقیقه

بنام یگانه عالم

بسیاری از عزیزان به واسطه تفاوت بیش از اندازه از خود ارمانی و واقعی سرخورده شده و حس شکست و ناامیدی دارند. در این مطلب به اختصار درمورد این موضوع توضیح خواهیم داد.
همه ی ما یک سری تصورات ذهنی از خودمان و آینده و چیزهایی که دوست داریم داشته باشیم و دوست داریم که باشیم داریم که بسیار ایده ال ما هستند که به آن خود آرمانی میگویند(یعنی ان بخشی از وجود که فرد دوست دارد به آن دست پیدا کند).

خود واقعی
خود واقعی

ولی در مقابل خود واقعی تفسیر و نتیجه حاصل از تمام تجربیات و واقعیت ها درمورد خود و زندگیمان است (در واقع ارزیابی آگاهانه هر فرد از خودش). که در بعضی از افراد این دو بایکدیگر تضاد بسیار داشته درنتیجه بسیار اذیت میشوند و حالت سرخوردگی و ناامیدی دارند. اما درمقابل کسانی هستند که خود واقعی و خود ارمانی انها بسیار بهم نزدیک است. این افراد یا بسیار تلاشگر هستند که سعی کردند فاصله بین خود واقعی و آرمانی را کم کنند یا خود آرمانی که دارند در حد خود واقعیشان است.

گاهی اوقات افراد با تلاش بسیار هم نمیتوانند به خود آرمانی نزدیک شوند و مشکل از همینجا شروع میشود، زیرا این نشان میدهد که خود آرمانی غیرواقع بینانه و غیر منعطف بوده و باعث آشفتگی فرد شده. در مقابل بعضی ها با شکست دچار آشفتگی نمی شوند. بلکه متوجه میشوند که (خود آرمانی) آنها دست نیافتنی است. پس خود واقعی را میپذیرند و در جهت بهبود تلاش میکنند.

سارا فلاحی

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره منظور از خود واقعی و آرمانی چیست؟ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «منظور از خود واقعی و آرمانی چیست؟» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید