کد مطلب: 59550 درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
خواص روغن حیوانی

خواص روغن حیوانی

در این مطلب در رابطه با خواص روغن حیوانی که از گوسفند به دست آمده و برای چه امراضی مناسب است و در رابطه با شرایط نگهداری، طول عمر، میزان کالری و... صحبت کردیم.
زمان مطالعه: 4 دقیقه

خواص روغن حیوانی گوسفند

روغنی که از حیوانات به دست می آید برای انسان ها سودمند و مفید است. این روغن نقش به سزایی در افزایش میزان ایمنی بدن، مانع بسیار خوبی برای بیماری هایی از قبیل سرطان، بهتر و واضح تر شدن قدرت بینایی، و همچنین دارای خواص زیادی برای پوست است. این روغن از چربی موجود در گوشت گاو یا گوشت گوسفند به دست می آید. در واقع روغن حیوانی مشابه کره است اما تفاوت این دو در میزان چربی آنها است. روغن حیوانی که از گوسفند زنده ذبح شده به دست آمده باشد دارای میزان چربی یا کلسترول بیشتری است. بعضی از افراد اعتقاد دارند که این روغن دارای ماندگاری بیش از چند سال است اما عده ای نیز اعتقاد دارند پس از گذشت حدود یک سال که بزغاله ها متولد می شوند این روغن دیگر نباید مورد استفاده قرار بگیرد. روغن حیوانی می تواند برای پخت غذا نیز استفاده شود و در برابر حرارت تا حدودی مقاومت نشان می دهد. روغن حیوانی اگر برای ریختن روی برنج و یا حتی روی نان مورد استفاده قرار بگیرد طعم و عطر بی نظیری دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا در رابطه با خواص روغن حیوانی مطالبی را عنوان کنیم.

اهمیت روغن حیوانی

روغن حیوانی که از گاو تهیه شود خاصیت های زیادی از جمله مانع قارچ و باکتری بودن دارد. این روغن دارای چیزی کمتر از 8 گرم چربی است. همچنین روغن حیوانی که از گوسفند به دست آمده دارای کالری است. اگر بخواهیم به طور دقیق میزان آن را بگوییم یک قاشق کوچک از روغن حدودا کمی بیشتر از 110 کالری دارد. بنابراین اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که به سلامتی و تناسب اندام خود اهمیت می دهید و در حال کالری شماری هستید بهتر است حتما به میزان روغنی که استفاده می کنید دقت داشته باشید. اجازه بدهید میزان کالری شماری را با ذکر یک مثال توضیح دهیم. اگر شما شخصی هستید که با توجه به شاخص توده ی بدنی نیاز است روزانه حدود 2000 کالری به بدنتان وارد کنید پس می توانید مقداری بین 60 تا 80 گرم چربی دریافت کنید. بهتر است بدانید که بدن خودش بخشی از چربی مورد نیاز را درست می کند بخش دیگری از آن را شما باید از طریق وعده ی غذایی و مواد مصرفی به بدن برسانید.

گوسفندگوسفند

فایده های باورنکردنی روغن گوسفندی

اگر در رابطه با هضم غذاهایی که می خورید دچار مشکل هستید و یا معده ی شما حساس است و توانایی کاملی برای هضم مواد غذایی ندارید ما به شما پیشنهاد می کنیم تا حتما برای غذاهایتان از روغن حیوانی استفاده کنید. ارائه ی پیشنهاد ما به این دلیل است که روغن های حیوانی کمک بسیار خوبی برای بیشتر شدن اسیدهای معده هستند. وقتی اسید معده ترشح شود در نتیجه ی آن غذا راحت تر و زودتر هضم می شود. برخی از افراد دارای حساسیت های خاصی هستند و برای مصرف برخی مواد غذایی محدودیت هایی دارند. به عنوان مثال اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که مصرف شیر و لاکتوز آن برایتان طبق دستور پزشک ممنوع اعلام شده است اصلا نگران نباشید. چرا که لاکتوز موجود در آن بسیار اندک است بنابراین می توانید از روغن حیوانی استفاده کنید. حتما شما هم این موضوع را شنیده اید که روغن حیوانی بر روی بینایی نیز تاثیر دارد و مفید است. اما عده ای برای این موضوع از اطمینان کافی برخوردار نیستند. ما صحت این موضوع را تایید می کنیم. شما می توانید برای این که سوزش را در چشم های خود از بین ببرید مقدار اندکی از روغن را به زیر چشم خود بزنید. اما عده ای در زمان های گذشته توصیه می کردند تا روغن داخل چشم ریخته شود. ما این توصیه را تایید نمی کنیم به این دلیل که روغن حیوانی که خریداری کردید و قصد مصرف آن را دارید ممکن است مقدار اندکی آلودگی داشته باشد. وجود این آلودگی حتی با میزان بسیار اندک ممکن است آسیب های جبران ناپذیری به چشم شما وارد کند. بنابراین سعی کنید آن را فقط برای زیر چشم استفاده کنید.

اما اگر شما به هر دلیلی سرفه های زیادی می کنید و مراجعه به چندین پزشک متخصص و مصرف داروهای شیمیایی مختلف باز هم سرفه ی شما را تسکین نداده است نگران نباشید. چرا که داروی رفع سرفه ی شما پیش ماست. می توانید مقدار کمی از چوب دارچین را بردارید و با استفاده از روغن حیوانی آن را سرخ کنید. سپس اجازه بدهید اندکی زمان بگذرد و چوب دارچین را میل کنید. اگر علاوه بر سرفه از نظر تنفس نیز با مشکلاتی درگیر هستید بهتر است از زنجبیل و همچنین هل استفاده کنید. به این صورت که پودر هر دو را داخل مقداری از روغن حیوانی سرخ کنید و سپس آن را مصرف کنید.

اما در رابطه با نحوه ی نگهداری روغن حیوانی که از گوسفند زنده به دست آمده است بهتر است حتما این نکته را رعایت کنید که نور و آب باعث خرابی آن می شود و باید از هر دو دور باشد.

دامکالا ، یک سایت تخصصی برای فروش گوسفند زنده

خرید و فروش گوسفند زنده از کارهای تخصصی است که در صورت نداشتن دانش فنی امکان کلاهبرداری سودجویان در این حیطه وجود دارد. دامکالا یک سایت تخصصی در زمینه فروش گوسفند زنده است که یک گروه تخصصی که در زمینه دامداری و دامپروری دارای سابقه فراوانی هستند این سایت تاسیس کرده اند. این سایت تخصصی با امکان مشاهده مستقیم قیمت گوسفند و وزن گوسفند، خرید گوسفند زنده را برای افراد بسیار راحت کرده است. حتی افرادی که تمایل دارند که گوسفند زنده را برای موسسات خیریه ارسال نمایند، دامکالا با خدمات ارسال رایگان، این امکان را برای اینگونه افراد به آسانی محیا نموده است.

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «خواص روغن حیوانی»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

2 + 7 = ?