کد مطلب: 60402 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
توقف روند نزولی بیماری کرونا در کشور / خطر موج ششم کرونا

توقف روند نزولی بیماری کرونا در کشور / خطر موج ششم کرونا

در بیشتر استان ها روند نزولی شیوع کرونا متوقف شده است و در برخی از نقاط کشور شاهد روند افزایشی کرونا هستیم.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

رئیس کمیته راهبری مطالعات واکسیناسیون وزارت بهداشت اعلام کرد: این احتمال وجود دارد، موج ششم در شرایطی در کشور شروع شود که هنوز به سطح پایینی از میزان ابتلا و مرگ و میر نرسیده ایم واین نگرانی وجود دارد که خیز مجدد بیماری کرونا رقم بخورد و در صورتیکه موج ششم به زودی آغاز نشود، در شرایطی به وضعیت با ثبات رسیده‌ایم که میزان بروز و بستری بالایی داریم و اینکه در بیش از یک استان ما روند افزایشی را شاهد هستیم می تواند زنگ خطر شروع موج ششم کرونا و خیز مجدد بیماری باشد.

یونسیان گفت: راه کار پیشگیری از خیز مجدد کرونا در تمام کشور این است که در بازگشایی‌ها و رفع محدودیت‌ها احتیاط کنیم و واکسیناسیون را با سرعت ادامه دهیم، زیرا جمعیتی که افرادی که دو دز واکسن دریافت کرده‌اند و دو هفته از تزریق گذشته باشد، هنوز  بالا نیست که بتواند ایمنی و مصونیت قابل ملاحظه‌ای در جامعه ایجاد کند.

وی ادامه داد: در صورتی که به پوشش بالای ۷۰ تا ۸۰ درصد جمعیت در واکسیناسیون دست پیدا کنیم، می‌توانیم بسیاری از محدودیت‌ها را به تدریج برداریم اما باید جمعیت بالایی دو دز واکسن زده باشند، همپنین باید دو هفته از آن تزریق دو دوز واکسن برای ایمنی کامل گذشته باشد و سوم هم اینکه بازگشایی‌ها و رفع محدودیت‌ها باید مرحله به مرحله و تدریجی باشد و به یکباره دست به بازگشایی نزنیم چون نمی دانیم بازگشایی ناگهانی مدارس و دانشگاه‌ها، باشگاه‌ها، ورزشگاه‌ها و برگزاری مراسم‌های فرهنگی همگی به یک باره چه نتیجه ای در بر خواهد داشت.

: برای دریافت مشاوره درباره توقف روند نزولی بیماری کرونا در کشور / خطر موج ششم کرونا فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی هستم. اگه به دنیای هنر و ادبیات و آموزش زبان علاقه دارید، با من همراه باشید. تو آسمونی قراره چیزای زیادی یاد بگیریم.

نظر خود را درباره «توقف روند نزولی بیماری کرونا در کشور / خطر موج ششم کرونا» در کادر زیر بنویسید :

3 * 6 = ?