کد مطلب: 60711 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
خصوصیات آدم های خسیس چیست؟

خصوصیات آدم های خسیس چیست؟

بسیاری از عزیزان میپرسند همسرم خسیسه باید چیکار کنیم؟ در ابتدا باید بررسی بشه که چطور تشخیص داده شد که همسرتان خسیس است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

بنام یگانه عالم

خسیس بودن به طرق مختلف است بعضی ها نسبت به دیگران ویا خودشان ویا هردو خسیس هستند. خساست یک اختلال محسوب میشود که باید ازدوران کودکی بررسی شود. بعضیها پول را به عنوان یک هویت و جهت داشتن پشتوانه برای خود میدانند و زمانی که پول از حسابشان کسر میشود کاملا بهم میریزند، چون قطعا در گذشته خود ترسی داشتند و برای جلوگیری از ترس خود پول خود را به عنوان پشتوانه و بطور افراطی نگه میدارند و تا زمانی که پول در حسابشون هست و کسی از ان ها تقاضای پول نمیکند خوب هستند.

ولی بعضی از عزیزان که از خساست همسر خود شکایت دارند باید بررسی شود چون عبارت (چقدر خسیسی) در موارد غیرواقع نیز ممکن است بکار رود. بطور مثال، خانم از اقا میخواهد که خرید کند و اقا سعی میکند از جایی که همان جنس مورد نظر را دارد اما با قیمت مناسب تر تهیه کند. این مسئله ربطی به خساست ندارد بلکه مدیریت پول وهزینه است.

افرادی که خسیس هستند غالبا خودشان قبول ندارند و درمانش تقریبا غیر ممکن است، چون خودش باید بپذیرد و بخواهد که درمان شود.

سارا فلاحی

معرفی نویسنده:

سارا فلاحی (کارشناس ارشد روانشناسی) مطلب خواندنی و آموزشی در زمینه های سبک زندگی، خانواده، همسرداری، فرزندداری، ازدواج، آداب، اخلاق و روانشناسی.

ثبت نظر درباره «خصوصیات آدم های خسیس چیست؟»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 + 6 = ?