کد مطلب:  65110 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
خروج خالق بازی رومیزی GloomHaven از پتلفرم کیک استارتر

خروج خالق بازی رومیزی GloomHaven از پتلفرم کیک استارتر

با ورود کیک استارتر به حوزه بلاکچین، بسیاری از سازندگان بازی های رومیزی، دست به اقدامات اعتراضی زده اند.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش آسمونی، خالق بازی رومیزی نقش آفرینی گلوم هیون، قرار است از این به بعد برای جمع آوری کمک های مردمی، به جای استفاده از پلتفرم کیک استارتر قرار است از Backerkit استفاده کند. این تصمیم به دنبال اقدام کیک استارتر در وارد کردن روش های حمایت به واسطه بلاکچین اتخاذ شده است.

در جوامع تولید و عرضه بازی ها به خصوص بازی های رومیزی، پلتفرم های مختلفی برای حمایت های مردمی از پروژه هایی که هنوز عرضه نشده اند وجود دارد. سایت هایی مانند کیک استارتر و GameFound دو نمونه از این سایت ها هستند که پروژه هایی را که طراحی آنها سپری شده اند و جهت عرضه، نیاز به پشتیبانی از طرفداران خود دارند را لیست می کنند و به این واسطه توسط افراد مشتاق، حمایت مالی می شوند.

برای چندین سال است که بکرکیت (Backerkit) پشتیبانی های بسیار زیادی را در خصوص پروژه های نوظهور داشته است. این مجموعه فرایندهای عرضه، حمل و نقل و تدارکات مورد نیاز کمپین های کیک استارتر را پیگیری می کرده است. اما اکنون این کمپانی که در سن فرانسیسکو واقع است، قرار است پلتفرم مجزای خود را ایجاد کند تا به صورت مستقیم با پلتفرم های گیم فاند و کیک استارتر به رقابت بپردازد. این در حالیست که سازنده بازی گلوم هیون و جدیدا عنوان فراست هیون، نیز به جمع افرادی که از این پلتفرم استقبال می کنند، پیوسته است.

از سال 2015 تاکنون، کمپانی Cephalofair Games، موفق شده بود مبلغ 17.9 میلیون دلار را در پلتفرم کیک استارتر جمع آوری کند. جدید ترین عنوان این کمپانی، بازی FrostHaven است که به تنهایی، بزرگترین کمپین بازی رومیزی در پلتفرم کیک استارتر به شمار می رود. اما با این وجود، ایزاک چیلدرس، خالق بازی های فراست هیون و گلوم هیون و موسس کمپانی Cephalofair Games، اعلام کرده است که دیگر با کیک استارتر همکاری نخواهد کرد زیرا کیک استارتر آنها را مجبور به ورود به حوزه بلاکچین کرده است. او در این خصوص گفت:

ما این را [ورود کیک استارتر به بلاکچین و حمایت از آن] نپذیرفتیم. در نتیجه ما این موضوع را شفاف سازی می کنیم که پروژه های آتی ما که قرار است به صورت عمومی حمایت شوند، الزاما قرار نیست بر روی کیک استارتر عرضه شوند. ما در حال حاضر در حال بررسی جوانب و سایر گزینه های موجود هستیم.

در دسامبر سال 2021 بود که مجموعه کیک استارتر به صورت یک جانبه اعلام کرد که پلتفرم خود را به فناوری بلاکچین منتقل خواهد کرد. در پی این تصمیم، واکنش جامعه سازندگان بازی ها بسیار سریع بود. اما کیک استارتر تنها سرعت ورود خود به بلاکچین را کاهش داد و آن را متوقف نکرد.

پلتفرم حمایت مالی که قرار است مجموعه بکرکیت آنرا توسعه دهد، قرار است شامل بسیاری از کمپانی های بازی سازی باشند. صفحه اصلی وبسایت بکرکیت در حال حاضر پروژه های مختلفی از کمپانی های Exalted Funeral، Leder Games و Knight Games را پشتیبانی خواهد کرد. از سمت دیگر وبسایت گیم فاند نیز با خروج از فاز بتا، قرار است به هدف خود در رسیدن به 25% درآمد سالیانه کیک استارتر پیشروی کند.

: برای دریافت مشاوره درباره خروج خالق بازی رومیزی GloomHaven از پتلفرم کیک استارتر فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «خروج خالق بازی رومیزی GloomHaven از پتلفرم کیک استارتر» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید