صادر شدن مجوز فروش تراشه و تجهیزات به هواوی را صادر کرد. | آسمونی
کد مطلب: 59711 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
مجوز خرید تجهیزات فناورانه هواوی  از آمریکا صادر شد

مجوز خرید تجهیزات فناورانه هواوی از آمریکا صادر شد

دولت آمریکا بعد از مدتها مجوزی به ارزش صدها میلیون دلار صادر کرده تا شرکت چینی هواوی بتواند تراشه هایی برای برخی قطعات خودروهای مختلف خریداری کند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از رویترز، شرکت هواوی مدتهاست که در فهرست سیاه وزارت بازرگانی آمریکا قرار دارد و حق خرید هیچ تراشه یا سخت افزار پیشرفته ای را از شرکت های آمریکایی ندارد. دلیل این مساله نگرانی های امنیتی اعلام شده است. در عین حال هواوی بارها اعلام کرده است که هیچگونه ارتباطی با دولت چین ندارد و داده های کاربران را در اختیار افراد و شرکت ها قرار نمی دهد.

هواوی بزرگ ترین شرکت سازنده تجهیزات مخابراتی در جهان است و محدودیت های تجاری دولت دونالد ترامپ در زمینه فروش تراشه و دیگر محصولات بر پایه فناوری مشکلاتی را برای ساخت گوشی و تجهیزات شبکه ای توسط این شرکت به وجود آورده است. جو بایدن، رئیس جمهور فعلی ایالات متحده آمریکا، نیز این ممنوعیت ها و محدودیت ها را تمدید کرده و مانع از فروش تراشه های مورد نیاز هواوی برای راه اندازی شبکه های نسل پنجم آن شده است.

تراشه هایی که هواوی مجوز خرید آنها را از آمریکا دریافت کرده برای ساخت نمایشگرهای ویدئویی و حسگرهای خودروها مورد استفاده قرار می گیرند. این گونه که به نظر می رسد دولت آمریکا به علت عدم حساسیت فناوری تراشه های یادشده اجازه فروش آنها را به چین صادر کرده است.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره مجوز خرید تجهیزات فناورانه هواوی از آمریکا صادر شد فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار
علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای
آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

ثبت نظر درباره «مجوز خرید تجهیزات فناورانه هواوی از آمریکا صادر شد»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 + 6 = ?