کد مطلب:  66500 
1 نظر
1 نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
مراسم تشییع هوشنگ ابتهاج

مراسم تشییع هوشنگ ابتهاج

تشییع استاد هوشنگ ابتهاج روز جمعه 4 شهریورماه 1401 در تهران برگزار شد و روز شنبه 5 شهریور پیکر وی در رشت به خاک سپرده شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

پیکر استاد هوشنگ ابتهاج که چهارشنبه شب 2 شهریور 1401 از آلمان به فرودگاه امام رسیده بود، روز جمعه 4 شهریور در تهران تشییع شد. به گزارش آسمونی پیکر استاد هوشنگ ابتهاج روز جمعه از مقابل تالار وحدت تشییع شد و سپس به رشت انتقال یافت و روز شنبه صبح 5 شهریور در زادگاهش رشت به خاک سپرده شد.

مراسم تشییع استاد هوشنگ ابتهاج در تهران

مراسم باشکوهی از سوی مردم برای تشییع پیکر استاد هوشنگ ابتهاج شاعر نامدار ایرانی برگزار شد. در تهران مراسم و وداع خداحافظی و در رشت هم به خاک سپرده شد.

یلدا دختر استاد هوشنگ ابتهاج در مراسم تشییع پدرش

در مراسم تشییع هوشنگ ابتهاج در تهران، یلدا دختر ایشان گفت: پدرم در آخرین لحظات می‌گفت دلم می‌خواهد که به رشت برگردم. از او هیچ پیام دیگری جز اشعارش باقی نیست. امیدوارم مزار او در باغ محتشم آبرومند باشد.

حضور مردم و هواداران در مراسم تشییع استاد هوشنگ ابتهاج در تهران

هوادران در مراسم تشییع سرود ایران سرای امید و شعر ارغوان را خواندند. پیکر هوشنگ ابتهاج به خانه ارغوان برده شد و نماز با امامت آیت‌الله مصطفی محقق داماد اقامه شد.

اقامه نماز بر پیکر استاد هوشنگ ابتهاج

مراسم به خاکسپاری هوشنگ ابتهاج در رشت هم با حضور پرشور مردم این استان و جمعی از مسئولین در پارک محتشم برگزار و پیکر این استاد هنرمند به خاک سپرده شد.

مراسم تشییع هوشنگ ابتهاج در رشت

هوشنگ ابتهاج 19 مرداد ماه 1401 در کلن، آلمان درگذشت. هوشنگ ابتهاج متولد سال 1306 از شهر رشت بود. پس از درگذشت وی اختلافی مابین فرزندانش برای خاکسپاری در ایران پیش آمده بود تا اینکه دادگاه آلمان رای به خاکسپاری این استاد به کشور ایران داد و مقدمات خاکسپاری در ایران فراهم شد.

مزار هوشنگ ابتهاج در پارک محتشم رشت

 

: برای دریافت مشاوره درباره مراسم تشییع هوشنگ ابتهاج فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «مراسم تشییع هوشنگ ابتهاج» در کادر زیر بنویسید :
2 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید