مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  69244 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
خاطرات دربی سرخابی؛ پرسپولیس و تاج تحت تاثیر تیم ملی

خاطرات دربی سرخابی؛ پرسپولیس و تاج تحت تاثیر تیم ملی

برای اولین بار دیدار دو غول بزرگ فوتبال تهران بدون سر و صدا و جار و جنجال های متداول و مانند یک دیدار باشگاهی معمول برگزار شد.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

جام پنجم تخت جمشید همزمان با دیدارهای مقدماتی برای راهیابی تیم ملی ایران به جام جهانی 1978 آرژانتین بود. به همین علت مسابقات چندین بار با تعطیلی همراه شد و هنگامی که دو تیم پرسپولیس و تاج برای دیدار برگشت با هم رو به رو شدند، تیم ملی ایران موفق به فتح بازی های مقدماتی و به دست آوردن جواز شرکت در جام جهانی شده و این موضوع فوتبال ایران را در تمام زمینه ها من جمله مسابقات جام تخت جمشید آن چنان تحت الشعاع قرار داده بود که برای اولین بار دیدار دو غول بزرگ فوتبال تهران بدون سر و صدا و جار و جنجال های متداول و مانند یک دیدار باشگاهی معمول برگزار شد.

پرسپولیس بازی را با سرعت آغاز کرد و در همان نیمه اول کار تاج را یکسره کرد. حاصل این نیمه برای پرسپولیس دو گل بود که صفر ایرانپاک زننده هر دوی آنها بود.

گل اول در دقیقه 12 روی یک ضد حمله به ثمر رسید و صفر ایرانپاک به دنبال دریافت توپ یک تنه به دروازه تاج هجوم برد و پس از جاگذاشتن مسلمی و اسکندریان با بغل پا توپ را به تور دروازه تاج رساند.

پرسپولیس بعد از گل پیروزی دنباله حملات خود را از سر گرفت و همچنان به عنوان حاکم مطلق میدان خودنمایی کرد و در دقیقه 34 به گل دوم دست یافت. در این دقیقه ایرانپاک توپی را که از میانه میدان برایش فرستاده شده بود با ضربه ای عالی به گوشه دروازه تاج فرستاد و از دست ملک احمدی که کاملا از دروازه خارج شده بود کاری بر نیامد.

تاج که گویی در نیمه دوم تازه از خواب بیدار شده بود از همان ابتدا دست به حمله زد ولی پرسپولیس که به هیچ وجه حاضر نبود اندوخته نیمه اول را از دست بدهد گاه با یازده تن از دروازه خود دفاع می کرد.

سرانام در 5 دقیقه به پایان بازی تاج به تنها گل خود دست یافت و حسن روشن با ضربه ای استثنایی از فاصله بیست متری صفریان را مقهور خود نمود ولی این گل حتی برای تساوی هم کافی نبود و پرسپولیس با پیروزی میدان را ترک گفت.

مسابقات قهرمانی باشگاه های ایران، سال 56-1355

جام پنجم تخت جمشید، بازی برگشت

جمعه 18 آذرماه 1356، استادیوم آریامهر( آزادی)

پرسپولیس   2    تاج 1

پرسپولیس: وازگن صفریان، محمد دادکان، اسماعیل حاج رحیمی پور، بیژن ذوالفقارنسب، جواد الله وردی، علیرضا عزیزی، علی پروین (کاپیتان)، محمد مایلی کهن، صفر ایرانپاک، محمود خوردبین، آلن ویتل

مربی: مهراب شاهرخی

تاج: حمید ملک احمدی، اصغر حاجیلو، جهانگیر کوثری، مصطفی مسلمی، آندرانیک اسکندریان، شاهرخ مطیعی (محرم عاشری)، حسن نظری، هادی نراقی (رضا نعلچگر)، سعید مراغه چیان، ایرج دانایی فرد، حسن روشن (کاپیتان)

مربی: جگیچ

داور: آدولف پورکاپ، (آلمان شرقی) با کمک مصطفی ممیز و محمد اطهری

تماشاگر: 30 هزار نفر

اخطار: آندرانیک اسکندریان، صفر ایرانپاک

گل ها: دقیقه 12 صفر ایرانپاک، دقیقه 34 صفر ایرانپاک، دقیقه 85 حسن روشن

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره خاطرات دربی سرخابی؛ پرسپولیس و تاج تحت تاثیر تیم ملی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «خاطرات دربی سرخابی؛ پرسپولیس و تاج تحت تاثیر تیم ملی» در کادر زیر بنویسید :
5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید