کد مطلب:  54528  درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
خارش پوست، نشانه جدید ویروس کرونا

خارش پوست، نشانه جدید ویروس کرونا

دانشمندان انگلیسی خارش پوست را به عنوان جدیدترین نشانه ابتلا به کووید 19 معرفی کردند

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی : خارش پوست جدیدترین نشانه ابتلا به ویروس کرونابه گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، خارش پوست به عنوان جدیدترین نشانه ابتلا به ویروس کرونا شناخته شد.

بر این اساس، دانشمندان کالج سلطنتی لندن اعلام کردند از هر یازده نفری که به ویروس کرونا مبتلا شده اند، یک نفر خارش پوستی داشته است. از همین رو باید از این به بعد خارش پوستی را نیز یکی از نشانه‌های ابتلا به کووید 19 دانست.

دانشمندان این دانشگاه در تحقیقات خود 20 هزار مبتلا به کرونا در انگلیس را مورد بررسی قرار دادند. یافته‌های این محققان نشان داد 9 درصد مبتلایان عوارضی مانند خارش پوست نشان داده اند. همچنین 8 درصد نیز دارای عوارض پوستی شده اند.

این دانشمندان از وزارت بهداشت انگلیس خواستند خارش پوست را به عنوان یکی از علائم ابتلا به ویروس کرونا معرفی کنند. پیش‌تر این وزارتخانه سه علائم تب، سرفه‌های مداوم و از دست دادن حس بویایی یا چشایی را از نشانه‌های ابتلا به کووید 19 معرفی کرده بود.

تاکنون بیش از 294 هزار تن در انگلیس به ویروس کرونا مبتلا شده اند. از این میان، 45 هزار تن جان خود را از دست داده اند. دولت انگلیس بسیار امیدوار است با کشف واکسن ویروس کرونا، از شیوع گسترده این ویروس در کشور جلوگیری کند. به تازگی دانشگاه آکسفورد مرحله نخست آزمایش واکسن کووید 19 را با موفقیت انجام داده است.

: برای دریافت مشاوره درباره خارش پوست، نشانه جدید ویروس کرونا فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «خارش پوست، نشانه جدید ویروس کرونا» در کادر زیر بنویسید :

5 * 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید