کد مطلب: 60802 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
حکم قصاص آرمان عبدالعالی  اجرا شد

حکم قصاص آرمان عبدالعالی اجرا شد

صبح امروز و بر اساس اعلام رسمی مرکز رسانه قوه قضاییه،بر اساس تقاضای خانواده غزاله شکور مبنی بر اعدام آرمان عبدالعالی و پس از تلاش های زیاد، این حکم اجرا شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایرنا، صبح امروز و بر اساس اعلام رسمی مرکز رسانه قوه قضاییه،با توجه به تقاضای رسمی خانواده غزاله شکور مبنی بر اعدام آرمان عبدالعالی و پس از تلاش های زیاد دستگاه قضایی، شورای حل اختلاف و فعالان فرهنگی و اجتماعی در طول سال های اخیر در جهت جلب رضایت خانواده مقتول، حکم اعدام این جوان در زندان رجایی شهر اجرا شد.

بر اساس اطلاعات و گزارش های منتشر شده در چند سال اخیر، آرمان عبدالعالی در سال 1392 به جرم قتل غزاله شکور در سن 17 سالگی محکوم شده بود.

بر همین اساس دیوان عالی کشور در بهمن 1398 بر اساس ماده 91 قانون مجازات اسلامی با محاکمه مجدد این جوان قاتل موافقت به عمل آوردند و در نتیجه حکم اعدام را که توسط دادگاه اولیه صادر شده بود، مجددا تایید کردند.

در تاریخ 24 ام مهر ماه امسال حجت الاسلام‌والمسلمین هادی صادقی، رئیس مرکز توسعه حل اختلاف کشور در حاشیه مراسم اعطای پروانه و لوح تقدیر به نفرات برتر نخستین دوره میانجی گری در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درخصوص پرونده آرمان عبدالعالی گفت: همچنان در تلاش هستیم که در این پرونده رضایت خانواده مقتوله را بگیریم.

در همین مورد و در تاریخ 18ام آبان ماه نیز ایشان در پاسخ به سوالی درباره همین پرونده و تاخیر در اجرای حکم قصاص گفت: این پرونده سیر طولانی را  طی کرده و تمام تلاش نیک خواهان این بوده که ضمن احترام به حق خانواده مقتوله و تایید اینکه آنها عزیز خود را از دست داده‌اند، برای آرامش این خانواده تلاش شود تا شاید رضایت خاطر آنها به دست آید و از قصاص صرف نظر کنند.

اما متاسفانه تمامی این تلاش ها جهت جلب رضایت اولیا دم بی ثمر باقی مان و آرمان عبدالعالی صبح امروز به دار آویخته شد.

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار

علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای

آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

ثبت نظر درباره «حکم قصاص آرمان عبدالعالی اجرا شد»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 + 7 = ?