کد مطلب:  65869  درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تایید حمله سایبری به شرکت بندای نامکو

تایید حمله سایبری به شرکت بندای نامکو

بندای نامکو با تایید حمله سایبری صورت گرفته بر روی سرورهایش، اعلام کرد که تا زمان مشخص شدن صدمات وارده، تحقیقات ادامه خواهد یافت.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، ناشر بزرگ صنعت گیم، بندای نامکو، توسط گروهی به نام ALPHV مورد حمله سایبری قرار گرفت و برخی از اطلاعات محرمانه آنها از دسترس خارج شده است.

حال شرکت بندای نامکو به صورت رسمی این حمله سایبری را تایید کرد و اعلام کرد که سرورهای این شرکت هک شده و برخی از اطلاعات محرمانه این شرکت به سرقت رفته است. در بیانیه ای که بندای نامکو منتشر کرده است، آمده است:

در تاریخ 3 جولای 2022، هولدینگ بندای نامکو، تایید کرد که با دسترسی غیرمجاز منبع ثالث، به سیستم های داخلی چندین شرکت خود در آسیا (منهای ژاپن) مواجه شده است. بعد از تایید این موضوع، ما اقداماتی را در جهت مسدود کردن دسترسی به سرورها برای جلوگیری از گسترش آسیب های وارد شده انجام دادیم.

در ادامه بیانیه آمده است:

به علاوه، احتمال می رود که اطلاعات مشتریانی که در آسیا (به جز ژاپن)  با تجارت اسباب بازی و سرگرمی در ارتباط بوده اند، در سرورها و رایانه ها موجود بوده باشد. ما در حال حاضر در حال شناسایی وضعیت، بررسی محل نفوذ و براورد میزان آسیب های وارده هستیم. ما تا زمانی نتایج مناسبی از علت بروز این حادثه به دست بیاید، تحقیقات را ادامه خواهیم داد. همچنین ما با یک سازمان خارجی برای افزایش امنیت گروه در ارتباط خواهیم بود تا از رخداد مجدد این اتفاقات جلوگیری شود.

اکانت منتسب به vx-underground، که خود را بزرگترین مرجع کدهای بدافزار معرفی میکند، پیشتر در توئیتر اعلام کرده بود که گروهی با نام ALPHV، با استفاده از باج افزارها (Ransomware) سرورهای بندای نامکو را هک کرده اند و از آنها در ازای اطلاعات محرمانه، باج خواهی کرده است. 

باج افزارها، بد افزارهایی هستند که به منظور حملات سایبری مورد استفاده قرار می گیرند و ماهیت باج گیری از قربانی را دارند. عاملان پشت استفاده از این بد افزارها به صورت معمول، به فایل ها و اطلاعات خصوصی افراد، شرکت ها و سازمان ها دسترسی پیدا می کنند و آنها را با استفاده از رمزگزاری، از دسترس صاحبان خارج می کنند و در ازای باز پس دادن اطلاعات آنها، از قربانیان تقاضای باج می کنند.

این گونه حملات سایبری در صنعت بازی سازی چندین بار رخ داده است، سال گذشته، استودیو CD Projekt Red نیز توسط گروهی با نام HelloKitty مورد حمله سایبری و باج خواهی قرار گرفت.

: برای دریافت مشاوره درباره تایید حمله سایبری به شرکت بندای نامکو فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «تایید حمله سایبری به شرکت بندای نامکو» در کادر زیر بنویسید :

5 * 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید