کد مطلب:  63118 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
حمله انصار الله یمن به انبار نفت آرامکو

حمله انصار الله یمن به انبار نفت آرامکو

بر اسا اعلام خبرگزاری رویترز شب گذشته یکی از انبار های بزرگ نفت شرکت آرامکو در شهر جده عربستان هدف موشک های انصار الله یمن قرارگرفته است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از رویترز، در پی حمله روز گذشته نیرو های انصار الله یمن به یک از بزرگترین تاسیسات ذخیره نفتی شرکت ارامکو در شهر جده در کشور عربستان که از نظر استراتژیکی در حقیقت در قلب کشور عربستان جای دارد، ابر بزرگی از دود در این شهر بزرگ مشاهده شده است.

بر همین اساس یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن وابسته به جنبش انصارالله روز جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که این نیروها تاسیسات آرامکو در جده را با موشک‌های بالستیک و پهپادهایی هدف قرار دادند.

بر اسا اعلام رسانه های محلی، آتش ایجاد شده در بخش های مختلف توزیع فرآورده های نفتی در این مرکز ذخیره سازی نفت در نزدیکی شهر جده هنوز در حال شعله ور شدن است و علارغم تلاش زیاد اتش نشانان عربستانی همچنان خاموش نشده است.

با این حال مقامات ریاض به طور رسمی اعلام کرده بودند که این آتش سوزی به طور کامل خاموش و کنترل شده است.

یحیی سریع شامگاه جمعه در بیانیه مهمی به شرح عملیات گسترده نیروهای یمنی در عمق خاک عربستان پرداخت و اعلام کرد که نیروهای مسلح یمنی تاسیسات آرامکو در جده، جیزان و نجران و برخی تاسیسات مهم در ریاض و پالایشگاه راس تنوره و پالایشگاه نفت رابغ را هدف قرار دادند.

: برای دریافت مشاوره درباره حمله انصار الله یمن به انبار نفت آرامکو فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «حمله انصار الله یمن به انبار نفت آرامکو» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید