کد مطلب:  65401 
درج نظر
ویرایش پست
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
افزایش حملات سایبری روسیه علیه متحدین اوکراین

افزایش حملات سایبری روسیه علیه متحدین اوکراین

آژانس‌های اطلاعاتی روسیه تعداد حملات سایبری خود علیه کشورهای متحد اوکراین را به‌طور قابل توجهی افزایش داده‌اند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، آژانس‌های اطلاعاتی روسیه تعداد حملات سایبری خود علیه کشورهای متحد اوکراین را به‌طور قابل توجهی افزایش داده‌اند. هکرهای روسیه‌ای علاوه بر سیستم‌های دولتی، نهادهای دیگری که اطلاعات مهمی در خصوص جنگ روسیه و اوکراین دارند را نیز هدف قرار داده‌اند.

مایکروسافت در حال حاضر بیش از 100 سازمان از 42 کشور مختلف که مورد حملات سایبری اخیر روسیه قرار گرفته‌اند را شناسایی کرده است. بیش از 60 درصد از این سازمان‌ها متعلق کشورهای عضو ناتو بوده‌اند و آمریکا نیز هدف اصلی حملات روسیه بوده است. روسیه همچنین تمرکر ویژه‌ای روی کشور لهستان داشته است چرا که این کشور مرکز ارسال کمک‌های نظامی و بشردوستانه به اوکراین می‌باشد.

با توجه به گزارش مایکروسافت، به‌نظر می‌رسد استونی تنها کشور حوزه‌ی بالتیک بوده که از زمان اشغال اوکراین توسط روسیه هیچ‌گونه حمله‌ی سایبری را متحمل نشده است. مایکروسافت علت اصلی این موضوع را اتکای کشور استونی به سرویس‌‌های ابری برای شناسایی حملات سایبری اعلام کرده است. بر اساس آمار منتشرشده، تنها 29 درصد از حملات سایبری روسیه موفقیت‌آمیز بوده و این حملات به سرقت اطلاعات از سازمان‌ها منتهی شده است.

: برای دریافت مشاوره درباره افزایش حملات سایبری روسیه علیه متحدین اوکراین فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «افزایش حملات سایبری روسیه علیه متحدین اوکراین» در کادر زیر بنویسید :

4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید