تاکید وزیر ارشاد بر تاثیر شعرا بر زبان فارسی | آسمونی
کد مطلب: 60075 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
اسماعیلی: شاعران ما حافظان فرهنگ ما بودند

اسماعیلی: شاعران ما حافظان فرهنگ ما بودند

 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اهمیت شعر فارسی در هویت ایرانیان، گفت: شاعران در دوره‌های مختلف حافظان فرهنگ ایران بوده‌اند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایرنا، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشستی دوستانه با حضور جمعی از اهالی فرهنگ و شعرا به مناسبت روز شعر و ادب فارسی، با بیان این که پس از ورود اسلام به برخی کشورها آنها هویت عربی گرفتند، گفت: بسیاری کشورها که امروز جهان عرب هستند، عربی نبودند و هویت خود را از دست داده اند؛ اما ایرانی ها با این که از دانش و زبان عربی استفاده کردند هویت خود را با زبان فارسی حفظ کردند. فردوسی، حافظ، سعدی، و دیگران، فرهنگ ما را زنده نگه داشتند و به نوعی شاعران ما حافظان فرهنگ ما بودند.

عضو کابینه دولت سیزدهم با اشاره به سفر ابراهیم رئیسی به تاجیکستان ادامه داد: تاجیکستان جزیی از گستره زبان فارسی بوده است. ما می خواستیم به مناسبت امروز برنامه ای را با حضور رئیس جمهوری بر مزار رودکی  برگزار کنیم که به دلیل فاصله زیاد نشد.

وی افزود: حوزه شعر، جایی است که همه به آن احساس تعلق می کنیم و یکی از بحث های اصلی ما تقویت انجمن های ادبی خواهد بود. بخش مهمی از شاعران ما حاصل همین انجمن ها هستند که نیاز به ساختارسازی و بودجه دارد که حتما به آن توجه می کنیم.
وی اضافه کرد: خود امام خمینی (ره) شاعر بودند و رهبر معظم انقلاب شاعر هستند. رهبران ما با همین زبان مشترک توانستند این عقبه را برای انقلاب اسلامی فراهم کنند. ما این نشست ها را ادامه خواهیم داد.

 

روز بیست و هفتم شهریورماه، سالروز درگذشت استاد شهریار (1285 تا 1367) با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی، در تقویم رسمی کشورمان روز ملی شعر و ادب پارسی، نامیده شده است.

 

 

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره اسماعیلی: شاعران ما حافظان فرهنگ ما بودند فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار
علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای
آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

ثبت نظر درباره «اسماعیلی: شاعران ما حافظان فرهنگ ما بودند»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 + 9 = ?