مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  68721 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
حذف قیمت خودرو از آگهی های فروش

حذف قیمت خودرو از آگهی های فروش

درج قیمت‌ خودروها اعم از صفر و کارکرده در سایت‌های اینترنتی معاملات خودرو ممنوع شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

قیمت فروش نقدی خودرو در آگهی‌های فروش ممنوع شد. به گزارش آسمونی، رئیس سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان خودرو در اطلاعیه‌ای به مدیران وب‌سایت‌های خرید و فروش خودروها ابلاغ کرد که با توجه به هماهنگی‌های به عمل آمده با اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران، تا اطلاع ثانوی و به منظور ساماندهی بازار خودرو، قیمت فروش نقدی در آگهی‌های فروش درج نشود و از قیمت اعلامی اتحادیه هم بالاتر نرود.

متن ابلاغیه سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان خودرو:

با عنایت به نوسانات اخیر در بازار خودرو و افزایش قیمت حاشیه بازار نسبت به قیمت درب کارخانه و اقدامات برخی افراد سودجو در قیمت‌سازی با هدف ایجاد بازارهای کاذب در خرید و فروش خودرو و بهره‌برداری سوء از التهابات ایجاد شده و با توجه به هماهنگی‌های به عمل آمده با اتحادیه صنف دارندگان نمایشگاه و فروشندگان اتومبیل تهران مبنی بر بارگذاری و درج روزانه قیمت متعارف بازار خودروهای صفر کیلومتر معامله شده تولید داخل در سایت اتحادیه مذکور، مقتضی است تا اطلاع ثانوی و به منظور ساماندهی بازار خودرو ترتیبی اتخاذ کنید تا اعلام و درج قیمت فروش نقدی خودروهای صفر کیلومتر تولید داخل از سقف آخرین قیمت بارگذاری شده در سایت اتحادیه صنف دارندگان نمایشگاه و فروشندگان اتومبیل تهران تجاوز نکند.

در ضمن آگهی فروش سایر خودروها اعم از کار کرده و صفر کیلومتر که قیمت آن‌ها در سایت اتحادیه بارگذاری نشده به صورت توافقی و بدون نمایشِ قیمت منتشر شود.

حذف قیمت خودرو از آگهی‌های فروش، دقیقا سه سال پیش (۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹) هم تکرار و پس از هشت ماه مجوز برگشت مجدد آن صادر شد.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره حذف قیمت خودرو از آگهی های فروش فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «حذف قیمت خودرو از آگهی های فروش» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید