کد مطلب:  64476 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
حداکثر افزایش بهای اجاره مسکن در تهران تا 25 درصد

حداکثر افزایش بهای اجاره مسکن در تهران تا 25 درصد

ستاد تنظیم بازار با انجام بررسی بسته سیاستی وزارت راه و شهرسازی در زمینه مسکن، حداکثر افزایش اجاره در تهران و شهرستان ها را مشخص کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، طبق بیانات پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رئیس جمهور، ستاد تنظیم بازار، حداکثر افزایش بهای اجاره مسکن در تهران و شهرستان ها را تعیین کرد.

طی این جلسه که با ریاست محمد مخبر، معاون اول رئیس جمهور برگزار گردید، حداکثر افزایش بهای اجاره مسکن، نسبت به قیمت اجاره در سال 1400 در تهران تا سقف 25 درصد، کلانشهرهای بالای یک میلیون نفر تا سقف 20 درصد و سایر شهرها تا سقف 15 درصد تصویب شد.

سازمان تعزیرات حکومتی بر اساس چنین مصوبه ای متعهد شد تا با مشاوران املاک متخلف برخورد قانونی کند. همچنین وزارت راه و شهر سازی موظف به بازتاب و معرفی واحدهای مسکونی خالی از سکنه به سازمان امور مالیاتی جهت دریافت مالیات مطابق قانون شد.

محمد مخبر همچنین در این جلسه، به گزارش های ارائه شده از محاسبه و تعیین قیمت اقلام و کالاها اعلام کرد: «فراوانی و نظارت به صورت توأمان، تضمین‌کننده قیمت تعیین شده در بازار خواهد بود.»

معاون وزارت صمت در این جلسه، گزارشی از افزایش نظارت و بازرسی ها در بازار ارائه کرد و اظهار داشت: «تعداد بازرسی‌ها حدود 10 برابر افزایش پیدا کرده و موارد تخلف شناسایی و به سازمان تعزیرات ارجاع شده است.»

: برای دریافت مشاوره درباره حداکثر افزایش بهای اجاره مسکن در تهران تا 25 درصد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «حداکثر افزایش بهای اجاره مسکن در تهران تا 25 درصد» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید