کد مطلب:  64905 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
جنگ نان در جهان

جنگ نان در جهان

وزیر امور خارجه ایتالیا خبر از آغاز جنگ جهانی نان در دنیا به دلیل محاصره غلات اوکراین داد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، لوئیجی دی مایو، وزیر خارجه ایتالیا اعلام کرد به دلیل محاصره غلات کشور اوکراین، به زودی جنگ جهانی نان در دنیا آغاز می شود. او نیز این جریان را نشانه احتمال درگیری های جدید در قاره آفریقا دانست.

دی مایو نیز در ادامه افزود: «ما باید به جنگ جهانی نان که در گذشته نیز در جریان بود پایان دهیم؛ بی ثباتی سیاسی در آفریقا محتمل است. او همچنین گفت: «کودتا نیز می‌تواند به علت بحران کنونی غلات صورت گیرد.»

کشور اوکراین، قبل از جنگ جهانی دوم، یکی از مهم ترین صادرکننده های غلات و کودهای کشاورزی در مناطق خاورمیانه و شمال آفریقا بوده است.

دی مایو خطاب به ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، اعلام کرد: «شما باید سریعا به توافقنامه صلح دست یابید. این توافقنامه همچنین شامل توافق در خصوص غلات و توافق آتش بس که اجازه تخلیه زنان و کودکان و شهروندان را که تحت بمباران روسیه در شرق اوکراین در صد روز گذشته قرار گرفته اند، می‌شود.»

متاسفانه ناوهای جنگی روسیه به 30 میلیون تن غلات اوکراین اجازه خروج از بنادر را نمی دهد و این اقدام غیرانسانی احتمال گسترش جنگ در خاورمیانه و شمال آفریقا را افزایش می دهد.

همچنین رئیس دیپلماسی ایتالیا اعلام کرد: «ما با آلمان، ترکیه، فرانسه و دیگر شرکایمان برای دستیابی به هدف رفع مسدودی تمام گندم صادراتی از اوکراین همکاری می‌کنیم.»

کشور ایتالیا اعلام کرد به منظور کمک به مین زدایی بنادر اوکراین و همچنین ایجاد یک کانال دریایی برای نقل و انتقالات غلات حاضر است با اوکراین همکاری کند.

 ماریو دراگی، نخست وزیر ایتالیا نیز در تماس تلفنی از پوتین درخواست کرد غلات مسدود شده در بنادر اوکراین را آزاد کند.

: برای دریافت مشاوره درباره جنگ نان در جهان فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «جنگ نان در جهان» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید