کد مطلب:  62882 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
جنجال پاپاراتزی امین فردین با چهره های مطرح ایرانی

جنجال پاپاراتزی امین فردین با چهره های مطرح ایرانی

در چند وقت اخیر نام امین فردین و جنجال هاییش در فضای مجازی پیچیده است. اما سوال اصلی این است که امین فردین کیست و هدفش از ایجاد حواشی چیست؟
زمان مطالعه: 3 دقیقه

به گزارش آسمونی، با پیشرفت تکنولوژی و ایجاد شبکه های مجازی مختلف پای پاپاراتزی ها به فضای مجازی نیز باز شد و افراد زیادی با منتشر کردن تصاویر خصوصی بازیگران عملا با زندگی شخصی و آبروی آن ها بازی می کنند.

پای پاپاراتزی ها خیلی وقت پیش و در اواخر دهه 80 به ایران باز شده بود و تصاویر زیادی از هنرمندان ایران در مکان های نامناسب مانند پارتی های مختلط و استخر و حتی تصاویری از حضور بی حجاب ان ها در خارج کشور نیز منتشر می شد که بیشتر به صورت کلیپ هایی از طریق اشتراک گذاری بلوتوثی در جامعه منتشر می شد.

اما در دنیای امروزه و با پیشرفت ها رخ داده در عرصه ارتباطات و ظهور شبکه های مجازی، فعالیت برخی پاپارازی ها با تغییرات خاصی مواجه شده است.

زهره فکور صبور بازیگر ایرانی و قربانی دروغ پردازی های امین فردین در فضای مجازی

 

در روز های اخیر و در فضای مجازی حواشی زیادی در خصوص علت درگذشت خانم فکور صبور هنرمند تلویزیون و سینمای کشورمان منتشر شده است.

یکی از ترند های روز های اخیر حواشی مربوط به صحبت های امین فردین و ادعا ها یا به قول خودش افشاگری هایش در خصوص روابط شخصی بازیگران، خوانندگان، هنرمندان، سیاسیون و افراد مشهور ایرانی می باشد.

داستان از آن جایی شروع شد که پس از ماجرای مرگ مشکوک زهره فکور صبور، امین فردین در یک برنامه اینترنتی که از بستر یوتیوب منتشر می شود و نام آن نیز «پشت پرده»است دست به افشاگری هایی در خصوص زندگی شخصی این بازیگر و روابط وی با برخی افراد در سینمای ایران زد تا به ظاهر فضا را طبیعی جلوه دهد و ادعاهای بی شرمانه که قبل تر درباره مرحومه فکورصبور مطرح کرده بود را لاپوشانی کند.

 

 

پورتال آسمونی به علت توهین های این شخصیت به ظاهر خبرنگار و افشاگر به شخص مرحوم زهره فکور صبور، اظهارات امین فردین درباره ایشان را منتشر نمی کند.

 

اما سوال اصلی که ایجاد می شود این است که به راستی امین فردین کیست؟

 

امین فردین متولد 29 شهریور 1370 در اهواز است. او خبرنگار سابق صدا و سیمای مرکز کرمانشاه و مرکز خوزستان و خبرنگار سابق باشگاه خبرنگاران جوان است. سال‌ها به خبرنگاری، تهیه‌ فیلم و مستند و تدوین و ویرایش تصویر برای این نهاد مشغول بود و در سال ﻫﺎی 88 تا 90 بارها به عنوان بهترین خبرنگار و تدوینگر از سوی مراکز وابسته به صدا و سیما، جوایز متعددی را دریافت کرد.

امین فردین، ملقب به پاپاراتزی ایرانی

 

اما او ناگهان در سال 96 از کشور خارج شده و به آلمان مهاجرت ﻣﻰکند و به سرعت وبسایت و صفحات اجتماعی متعددی را با تیترها و عناوین جذابی مانند «افشاگریﻫﺎی مستند» و «پشت پرده» طراحی ﻣﻰکند. او خود را به عنوان اولین و تنها پاپاراتزی ایرانی فعال در خارج از کشور جا زد و با ارائه یک سری شایعات در مورد هنرمندان جنجال هایی در فضای مجازی به پا کرد.

امین فردین فارغ التحصیل رشته مهندسی کامپیوتر (نرم افزار) در مقطع لیسانس از دانشگاه آزاد کرمانشاه است.

یکی از مهمترین اهداف این فرد برای راﻩاندازی وبسایت و صفحات اجتماعی، تخریب فعالین سیاسی بود. در اسفند 96 گفتگویی از امین فردین با روح الله زم در کانال آمدنیوز منتشر شد که نام فردین را بر سر زبان‌ها انداخت. اما پس از مدتی هر دوی آن‌ها دست به افشاگری بر علیه یکدیگر زدند و همدیگر را نفوذی معرفی کردند.

او با ساخت یک برنامه اینترنتی و درآمیختن اخباری که درستی یا نادرستی آن ها اصلا قابل تشخیص نیست در قالب زوایای زندگی افراد مشهورف مخاطبانی را از فضای مجازی به خود جذب کند.

آخرین شاهکار این شخص بیان  شایعاتی را درمورد زندگی مرحوم زهره فکور صبور بیان کرده بود که به نظر می‌رسد برای این بازیگر بسیار سنگین و غیرقابل تحمل بوده‌اند.

این شایعات به گونه ای در فضای مجازی منتشر شد که بلافاصله در ذهن مخاطبان چنین جا افتاد که علت خودکشی خانم بازیگر، شایعه‌پراکنی‌های این فرد بوده است. مرحوم فکور صبور نیز دیگر در قید حیات نیستند تا جوابی به این شایعات منتشر شده بدهند و این امر باور پذیری این شایعات را در ذهن برخی مخاطبان تسهیل می کند.

تصویری از امین فردین؛ پاپاراتزی ایرانی در کنار برج ایفل، پاریس

 

اما نکته جالب تر این است که امین فردین ویدئوی دیگری نیز پس از این جنجال آفرینی ها منتشر کرد و ضمن دفاع مسخره و بی منطقانه از رفتار زشتش، بار دیگر اتهاماتی کاملا بی‌پایه و غیر قابل استناد و بدون ارائه مدرکی را نسبت به مرحوم خانم فکورصبور مطرح کرد.

صحبت های او به قدری مضحک ومسخره است که بدون نیاز به صحت‌سنجی و آوردن دلایل و تنها با وجود تناقضات درونی در صحبت هایش کذب و دروغ بودنشان کاملا مشخص می باشد.

با این حال صحبت های امین فردین درباره زهره فکور صبور برایش گران تمام شد و حکم بازداشت و دستگیری این چهره مشهور اینستاگرام صادر شد. با پیگیری های صورت گرفته از سوی هنرمندان ایرانی، شکایت رسمی از امین فردین در دادگاه قضایی ایران و آلمان ثبت و دستور بازداشت او صادر شد.

: برای دریافت مشاوره درباره جنجال پاپاراتزی امین فردین با چهره های مطرح ایرانی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «جنجال پاپاراتزی امین فردین با چهره های مطرح ایرانی» در کادر زیر بنویسید :
4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید