کد مطلب:  64031 
1 نظر
1 نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
جشنواره لاله های کرج

جشنواره لاله های کرج

یکی از جشنواره های مهم گل در کشور که به صورت سالانه در شهر کرج برگزار می شود، جشنواره لاله های کرج است که در نیمه فروردین ماه هر سال برگزار می شود.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
شرکت غرفه سازی نمایشگاهی متدکس

جشنواره لاله های کرج یکی از پرطرفدارتیرین نمایشگاه های گل در ایران می باشد که هر ساله در بازه زمانی نیمه فروردین تا نیمه اردیبهشت پذیرای دوست داران گل و گیاه از سرتاسر کشور می باشد. این جشنواره سالانه در حقیقت نمایشی سالانه از بزرگترین فرش گل در خاورمیانه نیز می باشد که تبدیل به یکی از نقلط مهم گردشگری در استان البرز و شهر کرج شده است.

جشنواره لاله های کرج
مسیر پیاده روی باغ گلهای کرج

تاریخ جشنواره لاله های کرج 1402

  • 15 فروردین  الی 21 اردیبهشت 1402 (مدت زمان برگزاری: 38 روز)

محل برگزاری جشنواره لاله های کرج 1402

آدرس کرج- خلج آباد- میدان امام حسین- پارک شهید چمران- باغ گلها
تلفن 02632201976
ساعات بازدید
از 11 صبح تا 23 شب

 

باغ لاله های کرج یکی از مهمترین مناطق گردشگری در شهر کرج می باشد که در بخشی از بوستان بزرگ چمران جای گرفته است. در این باغ بزرگ گل ها و گیاهان مختلفی از جمله لاله های رنگارنگ، میخک و ارغئان وجود دارد. روزانه جمعیت زیادی برای دیدن این گل های زیبا و رنگارنگ به این باغ بزرگ سری می زنند و در کنار خانواده خود ساعات خوشی را سپری می کنند.

باغ گل های کرج در سال 1384 و از سوی سازمان پارک‌ ها و فضای سبز شهرداری شهر کرج گشایش پیدا کرد. مساحت این فضای سبز بالغ بر 30 هزار متر مربع می باشد و جشنواره سالانه لاله های کرج در بازه زمانی نیمه فروردین تا اواخر اردیبهشت در این مکان برگزار می شود.

جشنواره لاله های کرج
جشنواره لاله های کرج

هر ساله 200 هزار پیاز گل از 40 گونه کاملا متفاوت و خاص در بازه زمانی اسفند ماه در این بتغ کاشته می شود تا در بازه زمانی نیمه فروردین تا اواخر اردیبهشت گل های لاله به طور کامل رشد کرده باشند و سر از خاک بیرون آورده باشند و کاملا آماده برای جشنواره لاله های کرج شوند. این 200 هزار پیاز در واقع بزرگترین فرش گل خاورمیانه را پدید می آورند که سالالنه هزاران نفر از سرتاسر کشور برای تماشای آن به شهر کرج سفر می کنند.

از سایر امکانات تفریحی این محل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • محوطه پرچین تو در تو
  • آمفی تئاتر روباز
  • قفس پرندگان
  • آلاچیق
  • آبشار
  • رستوران و کافی‌ شاپ
: برای دریافت مشاوره درباره جشنواره لاله های کرج فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «جشنواره لاله های کرج» در کادر زیر بنویسید :
2 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید