کد مطلب:  62611 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
جشنواره انار

جشنواره انار

جشنواره انار همزمان با موعد برداشت انار در برخی از استانها در فصل پاییز به مدت 3 روز برگزار می شود.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

جشنواره انار یکی از جشن های پاییزه است که در ایران برگزار می شود. این جشنواره در گذر گردشگری پارک آب و آتش تهران و همچنین در شهرهای سنتی برگزار می شود. مردم استان ها و شهرهای دیگر این مراسم را به مدت 3 روز برگزار می کنند. مکان هایی مانند گذرگاه آب و آتش تهران هم این جشنواره را به مدت 3 روز برگزار می کند که گاهی بخاطر استقبال مردم آن را تمدید می کند..

این جشنواره همه روزه از ساعت 16:00 الی 22:00 در پارک آب و آتش پذیرای بازدیدکنندگان است، اما عروسکهای غول پیکر و موسیقی آذری فقط پنجشنبه ها و جمعه ها هستند. در جشنواره انار، انواع انارهای استان های مختلف و همچنین محصولات مرتبط با انار به فروش می رسد. بازدید از این جشنواره برای عموم مردم رایگان است.

شایان ذکر است که زمان برگزاری جشنواره انار در هر استانی اندکی متفاوت است، زیرا بستگی به موعد برداشت انار دارد. اما تمام جشنواره ها در 3 ماه فصل پاییز برگزار می شوند.

زمان و محل برگزاری جشنواره انار اقوام ایرانی

  • زمان برگزاری: 25 لغایت 27 آبان
  • محل برگزاری: گذر گردشگری بوستان آب و آتش
  • ساعات بازدید: هر روز از ساعت 16 الی 22

تاریخچه جشنواره انار

جشنواره انار باعث رونق صنعت گردشگری و رشد اقتصادی شهرهایی برگزار کننده می شود. هدف از برگزاری این جشنواره آشنایی با خواص انار، خواص درمانی آن، ترویج فرهنگ شکرگزاری و غیره می باشد. جشن انار همزمان با فصل برداشت انار در چند استان و شهر صورت می گیرد که معروف ترین آنها عبارتند از پاوه، ارسنجان، اورامانات، انبوه، بایگان، بادرود، دورک، کاخ نیاوران و گذر گردشگری آب و آتش.

مردم بومی در مراسمات خود از انواع موسیقی های سنتی و محلی استفاده می کنند و در این روز بساط شادی را برای همگان و بازدیدکنندگان فراهم می کنند. آنها غذاهایی که با انار درست می شوند را تهیه و به فروش می رسانند. در این جشنواره ها رقص های محلی هم صورت می گیرد. افرادی از کشورهای دیگر نیز برای دیدن این مراسم به شهرهای سنتی ایران می آیند.

 

 

: برای دریافت مشاوره درباره جشنواره انار فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «جشنواره انار» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید