کد مطلب:  60029 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
کتاب خاطرات نگهبانان اسیران عراق در ایران منتشر شد

کتاب خاطرات نگهبانان اسیران عراق در ایران منتشر شد

کتاب «نگاهبان» نوشته نسرین ساداتیان شامل ۵۰ خاطره از نیروهای نگهدارنده اسیران عراقی در ایران توسط انتشارات سوره مهر منتشرو راهی بازار نشر شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از مهر، کتاب نگاهبان نوشته نسرین ساداتیان شامل 50 خاطره از نیروهای نگهدارنده اسیران عراقی در ایران به‌تازگی توسط انتشارات سوره مهر منتشر و راهی بازار شده است.

این کتاب به شرح خاطراتی از اردوگاه‌های اسرای عراقی در ایران می‌پردازد و از زبان نگهبانان و فرماندهان این اردوگاه‌ها روایت می‌شود. در تهیه این کتاب، اصغر عزیزی، که عضو کمیسیون نگهداری از اسیران عراقی بوده است، واسطه گردآوری اطلاعات و مصاحبه نویسنده با نیروهای نگهدارنده اسرای عراقی در دفتر ادبیات و مقاومت حوزه‌ هنری شده بود. نسرین ساداتیان ساعت‌ها به گفتگو با آنان می‌نشست و در مورد خاطرات اسیران عراقی صحبت می‌کرد و نویسنده هم همه روایت‌ها را ضبط می‌کرد و گاهی پرسش‌هایی مطرح می‌کرد که راوی‌ها با کمک عزیزی جواب می‌دادند.

ساداتیان روز هفدهم اسفند 1395 اولین مصاحبه نگاهبان را با عزیزی انجام داد و سپس باقی مصاحبه‌ها یکی یکی انجام شدند. این‌کتاب نشان می‌دهد در اردوگاه‌های اسیران عراقی در ایران چه گذشته و مسئولان این اردوگاه‌ها چه رفتاری با اسیران عراقی داشته‌اند. نویسنده نگاه این نگاهبانان را مثل پدر می‌داند که لقمه نانی می‌دهد و گاهی مادری که دلداری‌ می‌دهد و روزهای دوری از خانواده و زندگی‌اش را کمی آسان می‌کند. همه زحمت‌ها برای راحت زندگی کردن میهمانان عراقی در کمیسیون اداره اسیران عراقی برنامه‌ریزی می‌شد که در رأس این کمیسیون، شهید حاج آقا محمدعلی نظران بود.

نویسنده کتاب ، پس از یک سال گفتگو با نیروهای نگهدارنده اسیران عراقی خاطرات کوتاه آن‌ها را نوشته و با مشورت عزیزی آماده چاپ کرده است.

: برای دریافت مشاوره درباره کتاب خاطرات نگهبانان اسیران عراق در ایران منتشر شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «کتاب خاطرات نگهبانان اسیران عراق در ایران منتشر شد» در کادر زیر بنویسید :
5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید