کد مطلب:  59465 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
جنگ یوفا با سوپر لیگ وارد زمین دیگری می شود

جنگ یوفا با سوپر لیگ وارد زمین دیگری می شود

یوفا با وجود شکست در دادگاه مادرید تلاش می کند تا این بار در دیوان عدالت اتحادیه اروپا بتواند باشگاه های سوپرلیگی را نقره داغ کند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش "آسمونی"، بعد از کنار کشیدن شش تیم برتر انگلیسی و دو باشگاه ایتالیایی اینتر میلان و آث میلان و باشگاه اسپانیایی اتلتیکو مادرید از پروژه سوپرلیگ بود که یوفا تهدید کرد تیم های باقی ماتده در این لیگ که شامل رئال مادرید، بارسلونا از اسپانیا و یوونتوس از ایتالیا  را جریمه خواهد کرد، اما دو روز پیش دادگاه شماره 17 مادرید از یوفا خواست تا اقدامات قانونی علیه باشگاه های موسس سوپرلیگ را متوقف کند. سه باشگاه یوونتوس، بارسلونا و رئال مادرید نیز با صدور بیانیه ای قصد خود را برای ادامه پروژه سوپرلیگ اعلام کرده و از اینکه جریمه نمی شوند نیز ابراز خرسندی کرده اند.

در این بیانیه چنین آمده بود:

 

 ما وظیفه داریم چالش های پیش روی دنیای فوتبال را برطرف کنیم. یوفا به شکل انحصاری مالک و مدیر مسابقات فوتبال در اروپا بوده و همانطور که بارها ثابت شده، این انحصار طلبی  با منافع ورزش فوتبال و حفظ تعادل در آن در تضاد بوده و مخرب است. بخش کنترل مالی به طور دقیق اعمال نشده و باشگاه‌ های اروپایی حق دارند اداره مسابقات را خود در دست بگیرند. 

 

امروز اما نشریه تایمز ادعا کرد که یوفا به این حکم پایبند نخواهد ماند و پرونده را به دیوان عدالت اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ برده و امیدوار است که در نهایت بتواند سوپرلیگی ها را نقره داغ کند. به این ترتیب خوشحالی رئال، بارسا و یوونتوس دوام زیادی نداشت و اکنون باید منتظر حکم دیوان عدالت بمانند.

 

 

 

 

 

 

 

: برای دریافت مشاوره درباره جنگ یوفا با سوپر لیگ وارد زمین دیگری می شود فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «جنگ یوفا با سوپر لیگ وارد زمین دیگری می شود» در کادر زیر بنویسید :
2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید