مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  69381 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
جام حذفی انگلیس؛ فصل 23-2022

جام حذفی انگلیس؛ فصل 23-2022

منچسترسیتی در فاصله چند روز پس از قهرمانی هفتم خود در لیگ برتر- و نهمین قهرمانی در سطح اول لیگ فوتبال انگلیس- جام حذفی را هم از آن خود ساخت.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

سیتیزن ها برای کسب هفتمین عنوان قهرمانی خود در جام حذفی تمام مدعیان را خود از پیش رو برداشتند. آنها در نخستین مسابقه خود، در مرحله سوم جام در دیداری خانگی 4 گل به چلسی زدند و در مرحله بعد در خانه حریف مدعی اصلی خود در لیگ شدند. آنها باز هم در خانه مسابقه دادند و این بار با یک گل آرسنال را از پیش رو برداشتند تا این بار در زمین بریستول سیتی به مصاف این تیم بروند؛ مسابقه ای آسان که با 3 گل به سود شاگردان گواردیولا خاتمه یافت. در مرحله ششم( یک چهارم نهایی) سیتی برای آخرین بار در این دوره در خانه به میدان رفت و این بار با 6 گل برنلی را در هم کوبید و راهی نیمه نهایی شد. مسابقه مقابل شفیلد یونایتد در ومبلی با هت تریک ریاض محرز به سود سیتی خاتمه یافت تا قهرمان انگلیس، بدون دریافت حتی یک گل فینالیست جام حذفی فصل 23-2022 شود.

در سوی دیگر منچستر یونایتد در فصلی پرفراز و نشیب سرانجام عنوان سوم لیگ را از ان خود ساخت. شیاطین سرخ در فصلی که حتی شکست(7-0) هم مقابل لیورپول تجربه کردند، با 74 امتیاز، مجموعا 15 امتیاز کمتر از سیتی کسب کردند. اما در جام حذفی سريالی تکراری را تجربه کردند. شاگردان تن هاخ پس از ورود به مسابقات چهار بار تا قبل از نیمه نهایی به میدان رفتند که به لطف قرعه، هر چهار مسابقه را در خانه برگزار کردند و در هرچهار دیدار(3-1) پیروز شدند! این بردها مقابل اورتون، ردینگ، وستهام و فولام کسب شد تا یونایتد برای رسیدن به فینال، در ومبلی مقابل برایتون قرار گیرد. مسابقه ای که بدون گل خاتمه یافت و سرانجام پس از هفت ضربه پنالتی از سوی هر یک از طرفین، یونایتد(7-6) پیروز شد و مقابل سیتی ایستاد.

Man City's Gundogan scores inside 13 seconds for quickest goal in an FA Cup  final - ABC News

پس از فینال 2011، این اولین باری بود که مسابقه فینال در ساعت 15 به وقت محلی آغاز می شد؛ اتفاقی که به دستور پلیس و برای برقراری امنیت بیشتر صورت می گرفت. تنها 12 ثانیه بعد از به صدا در آمدن سوت آغاز مسابقه توسط پل تیرنی، ایلکای گوندوغان آلمانی سریع ترین گل فینال های جام حذفی را وارد دروازه دروازه یونایتد کرد. هرچند در ادامه مسابقه، یونایتد با پنالتی دقیقه 33 برونو فرناندش مسابقه را مساوی کرد، اما در دقیقه 51 باز هم گوندوغان درست به شکلی مشابه گل نخست بازی برای تیم خود گلزنی کرد؛ یک سانتر و ضربه سرضرب کاپیتان سیتی، این تیم را پیش انداخت و پس از آن هم تغییری در نتیجه رخ نداد تا سیتی در ادامه موفق ترین فصل خود طی یک دهه، موفق به دبل در فوتبال انگلیس شود.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره جام حذفی انگلیس؛ فصل 23-2022 فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «جام حذفی انگلیس؛ فصل 23-2022» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید