ارزیابی مهاجرت
کد مطلب:  72248 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
جام جهانی هندبال زنان(2023)

جام جهانی هندبال زنان(2023)

رقابتهای هندبال زنان جهان از روز هشتم آذر آغاز شد و ایران نیز یکی از 32 تیم حاضر در این رقابتهاست.
زمان مطالعه: 3 دقیقه

روز سوم؛ اقتدار اروپایی ها در برابر دیگر قاره ها

رقابتهای سومین روز هندبال زنان جهان با برگزاری مسابقات در کشورهای سوئد و دانمارک ادامه یافت. در گروه اول رقابتها به میزبانی گوتنبورگ سوئد، نتایج زیر به دست آمد:

کرواسی(22-22)سنگال / سوئد(36-24) چین

World Handball Championship (Women): Senegal draw with Croatia - Sport News  Africa

رقابتهای گروه پنجم مسابقات در هرنینگ دانمارک آغاز شد و ابتدا رومانی در حضور 9582 تماشاگر با نتیجه(44-19) شیلی را در هم کوبید و سپس دانمارک میزبان(25-21) صربستان را از پیش رو برداشت. این دیدار در حضور 12389 تماشاگر برگزار شد.

IHF | News

در هشتمین گروه رقابتها که در شهر فردریکسهاون در منطقه جوتلاند دانمارک برگزار می شود ابتدا هلند(41-26) آرژانتین را شکست داد و سپس جمهوری چک(32-22) کنگو را شکست داد. این دیدار با 200 تماشاگر، کم تماشاگرترین مسابقه تورنمنت تا کنون بوده است.

روز دوم؛ برتری آسان لهستان مقابل ایران

در دومین روز رقابتهای هندبال قهرمانی زنان جهان، تیم ملی کشورمان از ساعت 23 روز پنجشنبه به وقت ایران به مصاف لهستان رفت و در پایان این دیدار را با نتیجه ۱۵-۳۵ واگذار کرد. نیمه اول دیدار با نتیجه ۸-۱۸ به سود حریف خاتمه یافت، در حالی که در بین ملی پوشان ایران، فاطمه خلیلی با سیوها و فاطمه مریخ با گل های خود سبب شدند که اختلاف دو تیم بیشتر از 20 امتیاز نشود. ملی پوشان کشورمان جمعه استراحت و روز شنبه، ۱۱ آذر، در دومین بازی خود در مرحله گروهی به مصاف آلمان خواهند رفت. این دیدار از ساعت ۲۰:۳۰ به وقت ایران آغاز می شود. پیش از این دیدار نیز در نخستین بازی گروه F ژاپن و آلمان به مصاف هم رفتند که آلمان توانست در ثانیه های پایانی ۳۱ بر ۳۰ حریف خود را شکست دهد. دیگر نتایج روز دوم مسابقات چنین بود:

گروه دوم: مونته نگرو(25-11) کامرون/  مجارستان(35-12) پاراگوئه

گروه چهارم: اسلوونی(30-24) ایسلند/ فرانسه(30-29) آنگولا

گروه هفتم: برزیل(35-20) اوکراین/ اسپانیا(34-17) قزاقستان

تصاویر دیدار ایران و لهستان را در زیر مشاهده می کنید:

روز نخست: آغاز رقابتها و برتری اتریش و نروژ در گروه سوم

در نخستین روز رقابتهای هندبال قهرمانی جهان و در گروه سوم مسابقات، تیم هندبال اتریش در رقابتی پایاپای موفق شد کره جنوبی را( 30-29) از پیش رو بردارد. در همین گروه، نروژ میزبان موفق شد به آسانی و با نتیجه (43-11) گرینلند را از پیش رو بردارد.

IHF | News

در دومین روز این مسابقات، بانوان هندبالیست کشورمان در ساعت 23 روز 9 آذرماه، در نخستین رقابت خود در مرحله مقدماتی مسابقات هندبال قهرمانی زنان جهان با تیم ملی لهستان دیدار می‌کنند. لهستان تجربه 18 حضور در مسابقات قهرمانی جهان را دارد و در این بین دو مقام چهارمی در مسابقات 2013 صربستان و 2015 دانمارک به دست آورده است.

مسابقات قهرمانی زنان جهان از سال 1957 توسط فدراسیون بین المللی هندبال IHF سازماندهی شده است. در تمام ادوار این رقابتها( به جز سال 1995 که کره جنوبی و در سال 2013 که برزیل قهرمان شدند) ، تیمهای اروپایی قهرمان این مسابقات شده اند. پر افتخارترین تیمهای تاریخ این رقابتها روسیه و نروژ با چهار عنوان قهرمانی هستند.

آخرین تمرین تیم ملی قبل از اعزام

ملی‌پوشان هندبال کشورمان آخرین تمرین خود را قبل از اعزام به مسابقات جهانی انجام دادند. اعضای تیم ملی عصر سه شنبه 7 آذر از فرودگاه امام عازم دانمارک خواهند شد. 

مینا وطن پرست، هانیه لك، آرزو محمدی، ساناز رجبی، مائده عشاقی، فاطمه مریخ، ستاره رحمانیان، اسراء زندی، آرزو كیانی آرا، بهار ایزدگشب، عطیه شهسواری، زهرا فقیهی، نسترن گودزری فراهانی، فاطمه خلیلی بهفر، حدیث نوروزی و مهربان بدوی 16 بازیکنی هستند که ترکیب تیم ملی هندبال کشورمان را در مسابقات قهرمانی جهان تشکیل می‌دهند.  الهام سلوكی (سرپرست)، غلامعلی اكبرآبادی (مشاور فنی)، خدیجه قانع (مربی) و اكرم حبیب لو (فیزیوتراپ) کادرفنی تیم ملی هندبال بانوان هستند.

بیست و ششمین دوره مسابقات قهرمانی زنان جهان به میزبانی سه کشور نروژ، دانمارک و سوئد برگزار می‌شود و تیم ملی هندبال بانوان کشورمان در هرنینگ دانمارک به مصاف رقبای خود خواهد رفت. تصاویر آخرین اردوی تیم ملی را مشاهده می کنید:

برگزاری اردوی پنجم تیم ملی

پنجمین اردوی آماده سازی تیم ملی هندبال بانوان کشورمان به منظور شرکت در مسابقات جهانی 2023 برگزار شد. ایران که سال گذشته در مسابقات قهرمانی آسیا(2022) عنوان چهارمی را از آن خود ساخت و جواز حضور در مسابقات جهانی را به دست آورد، در رقابتهای جهانی با آلمان، لهستان و ژاپن همگروه است. گزارش تصویری اردوی تیم ملی را مشاهده می کنیم:

ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره جام جهانی هندبال زنان(2023) فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «جام جهانی هندبال زنان(2023)» در کادر زیر بنویسید :
3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید