کد مطلب:  66410 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
جام جهانی دختران زیر 20 سال؛ همه اتفاقات مهم از روز آغاز تا دیدار نهایی

جام جهانی دختران زیر 20 سال؛ همه اتفاقات مهم از روز آغاز تا دیدار نهایی

دیدار تیمهای ژاپن و اسپانیا در فینال مسابقات جام جهانی دختران زیر 20 سال با برتری(3-1) اسپانیا خاتمه یافت.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

مهدی زارعی- دهمین دوره رقابتهای فوتبال جوانان دختر قهرمانی جهان از روز دهم آگوست آغاز و مرحله گروهی این رقابتها تا هفدهم آگوست ادامه یافت. این رقابتها که میزبانی کستاریکا برگزار می شود، با دیدار اسپانیا و برزیل آغاز شد و پس از تساوی(0-0) این دو تیم، یک بازیکن از کشور میزبان گل اول تورنمنت را به نام خود ثبت کرد. آلکساندرا پینل در دقیقه 19 مسابقه با استرالیا برای کستاریکا گلزنی کرد اما نتوانست مانع از باخت (3-1) میزبان در این مسابقه گردد.

در سایر دیدارهای گروه اول نتایج زیر رقم خورد:

برزیل(2-0) استرالیا

اسپانیا(5-0) کستاریکا

برزیل(5-0) کستاریکا

اسپانیا(3-0) استرالیا

به این ترتیب اسپانیا و برزیل با 7 امتیاز و به دلیل تفاضل گل در رده های اول و دوم قرار گرفته و از این گروه صعود کردند.

در گروه دوم رقابتها تیم آلمان پس از باخت(1-0) مقابل کلمبیا و برد(3-0) در برابر نیوزیلند، به دلیل تساوی(1-1) مکزیک مقابل نیوزیلند در روز نخست و تساوی(0-0) مکزیک با کلمبیا، تا پایان روز دوم در رده دوم گروه قرار داشت و با یک تساوی نیز به دور بعد صعود می کرد. اما باخت(1-0) آلمان از مکزیک و تساوی(2-2) کلمبیا و نیوزیلند شرایط گروه را تغییر داد.کلمبیا و مکزیک با 5 امتیاز از گروه صعود کردند و آلمان 3 امتیازی و نیوزیلند 2 امتیازی از صعود به دور بعد بازماندند.

در سومین گروه، به نظر می رسید با حضور فرانسه و نیجریه، دو تیم کره جنوبی و کانادا شانس کمتری برای صعود داشته باشند. هرچند در روز نخست بازیها نیجریه(1-0) فرانسه را شکست داد، اما در پایان همانی شد که تصور می رفت و نیجریه با 9 و فرانسه با 6 امتیاز از این گروه صعود کردند:

کره جنوبی(2-0) کانادا

نیجریه(1-0) کره جنوبی

فرانسه(3-1) کانادا

فرانسه(1-0) کره جنوبی

 نیجریه(3-1) کانادا

گروه چهارم هم مدافع عنوان قهرمانی( ژاپن) را در خود می دید تا شانس این تیم و ایالات متحده بیشتر از هلند و غنا به نظر برسد. اما وقتی هلند که در روز نخست(1-0) از ژاپن باخته بود، در بازی دوم (3-0) آمریکا را در هم کوبید، معادلات گروه تغییر کرد تا ژاپن و هلند با 9 و 6 امتیاز راهی مرحله بعد شوند:

آمریکا(3-0) غنا

ژاپن(2-0) غنا

ژاپن(3-1) آمریکا

هلند(4-1) غنا

See the source image

مسابقات مرحله یک چهارم نهایی با دیدارهای زیر در دو روز برگزار شد:

بیستم آگوست:

 اسپانیا(1-0) مکزیک

 برزیل(1-0) کلمبیا

بیست و یکم آگوست:

 نیجریه(0-2) هلند

 ژاپن(3-3) فرانسه( در ضربات پنالتی 5 بر 3 به سود ژاپن)

در جذاب ترین مسابقه این مرحله، فرانسه در دقیقه 15 پیش افتاد اما ژاپن با یک پنالتی در دقیقه 33 کار را به تساوی کشاند. ژاپنی ها تا دقیقه 85 از حریف پیش بودند اما در این لحظه فرانسه گل دوم و تساوی را به ثمر رساند. وقتی هوئتزل در دقیقه 110 گل سوم فرانسه را به ثمر رساند، به نظر می رسید که این تیم راهی نیمه نهایی خواهد شد. اما ژاپن با پنالتی دقیقه 5+120 کار را (3-3) کرد و سرانجام در ضربات پنالتی پیروز شد.

به این ترتیب در نیمه نهایی دو دیدار زیر برگزار و با دو نتیجه(2-1) تکلیف دو تیم فینالیست و دو تیم حاضر در مسابقه رده بندی مشخص شد:

25 آگوست:

اسپانیا(2-1) هلند

برزیل (1-2) ژاپن

در مسابقه نهایی اسپانیا(3-1) ژاپن را در روز 28 آگوست شکست داد و قهرمانی این مسابقات را از آن خود کرد. پیش از این مسابقه برزیل هم (4-1) هلند را شکست داد و عنوان سومی مسابقات را از آن خود ساخت.

: برای دریافت مشاوره درباره جام جهانی دختران زیر 20 سال؛ همه اتفاقات مهم از روز آغاز تا دیدار نهایی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «جام جهانی دختران زیر 20 سال؛ همه اتفاقات مهم از روز آغاز تا دیدار نهایی» در کادر زیر بنویسید :
4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید