وام دانشجویی 30 درصد افزایش یافته است. | آسمونی
کد مطلب: 59939 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ثبت نام وام دانشجویی سال تحصیلی جدید از مهر ماه

ثبت نام وام دانشجویی سال تحصیلی جدید از مهر ماه

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم زمان ثبت نام وام های دانشجویی درسال تحصیلی جدید را از 20مهر به بعد عنوان کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، ناصر مطیعی، رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در گفتگو با مهر در خصوص زمان ثبت نام وام‌های دانشجویی سال تحصیلی جدید گفت: باید ابتدا دانشجویان ثبت نام‌های آموزشی و انتخاب واحدهایشان را انجام دهند و پس از آن صندوق رفاه بخشنامه بازه زمانی ثبت وام‌های دانشجویی را به دانشگاه‌ها اعلام می‌کند.

وی افزود: ستاد مقابله با کرونا و وزارت علوم هنوز مشخص نکرده‌اند که آموزش‌ها در سال تحصیل جدید برای چه مقاطعی حضوری و برای چه مقاطعی مجازی است. صرفاً وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرده‌اند که از هفته آینده واکسیناسیون دانشجویان شروع می‌شود، بنابراین ما منتظریم چارچوب بازگشاییِ زمانیِ ترم تحصیلی مشخص شود آن وقت تصمیم می‌گیریم بازه زمانی ثبت نام وام‌های دانشجویی را چه زمانی قرار دهیم.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان در خصوص اعتبارات در نظر گرفته شده برای وام‌های دانشجویی نیمسال اول تحصیلی 1400گفت: برای نیمسال اول تحصیلی حدود 300 میلیارد تومان اعتبار برای وام‌های دانشجویی پیش بینی کردیم و نسبت به سال تحصیلی قبل سقف وام‌های دانشجویی را 30 درصد افزایش داده‌ایم.

مطیعی در ادامه با اشاره به ترکیب وام‌های دانشجویی سال تحصیلی جدید گفت: ترکیب وام‌های دانشجویی سال تحصیلی جدید تغییر نخواهد داشت. 5 عنوان وام دانشجویی با 21 رویداد باعث می‌شود صندوق رفاه به کمک دانشجو بیاید. برای مثال وام ضروری، بیماری‌های خاص، سوانح و رویدادهای طبیعی مثل سیل و زلزله، استعدادهای درخشان را پوشش می‌دهد.

وی افزود:  بنابراین نیازی به اینکه ترکیب آن وام‌ها را به هم بزنیم نیست. تقریباً تمام مواردی که نیاز است دانشجو مورد حمایت قرار بگیرد در یکی از آن عناوین وام‌های پنج گانه قرار می‌گیرد. فقط تفاوتش نسبت به قبل این است که این پنج عنوان وام مدیریت و جابه جایی اعتبار آن را در سطح صندوق و دانشگاه طبیعتاً راحت‌تر کرده است و دانشجویان بهتر می‌توانند از این ظرفیت استفاده کنند.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره ثبت نام وام دانشجویی سال تحصیلی جدید از مهر ماه فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار
علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای
آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

ثبت نظر درباره «ثبت نام وام دانشجویی سال تحصیلی جدید از مهر ماه»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 + 7 = ?