کد مطلب:  62499 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ثبت تصاویر جدیدی از قمر مشتری توسط کاوشگر ناسا

ثبت تصاویر جدیدی از قمر مشتری توسط کاوشگر ناسا

فضاپیمای جونو در آخرین ارتباط خود با مقر ناسا، تصاویر جدید از قمر مشتری به نام گانیمد را ارسال کرده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از  اسپیس، اعضای تیم ماموریت فضاپیمای جونو تصاویری از یک دهانه بزرگ بر روی سطح  یکی از قمر های سیاره مشتری به نام گانمید و همچنین تصاویر دیدنی از سیاره مشتری منتشر کرده اند.

در توضیح این تصاویر وبسایت ماموریت جونو چنین نوشت: اگر می‌توانستید سوار بر فضاپیمای جونو ناسا از کنار سیاره مشتری گذر کنید منظره‌ی خیره کننده‌ی مشابهی را مشاهده می‌کردید.

لازم به ذکر است که این تصویر زیبا از قمر گانمید در هنگام عبور کاوشگر جونو از کنار مشتری در ماه ژوئن سال 2021 و در ارتفاع 1046 کیلومتری نسبت به سطح قمر گانمید ثبت شده است.

تصویر شیبه سازی شده توسط توماس توموپولوس
تصویر شیبه سازی شده توسط توماس توموپولوس

 

توماس توموپولوس، دانشمند تازه کار علوم فضایی با تحلیل داده ها و تصاویر ارسالی از سوی فضاپیمای جونو تصویر رنگی پیشرفته ای را شبیه سازی کرده است.

در این تصویر دهانه بزرگ کیتو با عرض حدودا 15 کیل.متر و منطقه تیره رنگ اطراف آن که ناشیی از برخورد یک سیارک کوچک بوده است به خوبی قابل مشاهده و تشخیص می باشد.

بر اساس اعلام ناسا، تماشا و رصد سیاره مشتری که بزرگترین سیاره منظومه شمسی می باشد از سطح زیمین غیر ممکن است و علت این امر خارج بودن مدارگردش این سیاره از سیاره زمین می باشد و فقط در هنگام درخشش کامل خورشید بخش هایی از آن قابل رویت می باشد.

: برای دریافت مشاوره درباره ثبت تصاویر جدیدی از قمر مشتری توسط کاوشگر ناسا فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «ثبت تصاویر جدیدی از قمر مشتری توسط کاوشگر ناسا» در کادر زیر بنویسید :
4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید