کنترل خشم با چند تکنیک موثر | آسمونی
کد مطلب: 61951 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
کنترل خشم

کنترل خشم

با کنترل خشم و عصبانیت‌ می‌ توانیم از بسیاری از اتفاقات و سوء تفاهم ها جلوگیری کنیم. ترفندهای مختلفی برای مدیریت خشم وجود دارد که در متن زیر مشاهده می کنید.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

بنام یگانه عالم

بسیاری از درگیری ها ودعواهایی که عاقبت بدی دارند از یک مسئله پیش و پا افتاده شروع میشود. بطور مثال آهای حواست کجاس به من تنه زدی و با چند کلمه زشت همراه میشود. کنترل خشم یک مهارت است و بیشتر افراد این مهارت را ندارند. سر همین مسئله مهارت کنترل خشم هم ممکن است روزی، ناخواسته، قاتل یا مقتول شویم. پس کنترل کردن و مهارت آموزی باید جزو اصول زندگی باشد تا شما را از خطرات مصون نگه دارد. یکی از راه های کنترل خشم این است که زمانی که شما با فردی عصبانی و خشمگین مواجه می شوید.

چند لحظه صبور باشید و سکوت کنید و هیچ حرفی نزنیم و یا محل استرس زا را فورا ترک کنید. عصبانیت همچون فصل بهار است به لحظه ای آفتاب میشود و لحظه ای ابر است که زود گذر است و این تایم زودگذر را باید بدرستی هدایت و مدیریت کنیم. تکنیک بعدی کنترل خشم این است که خشم خود را سر اشیایی همچون بالشت خالی کنید و به آن مشت بکوبید تا آرام شوید .و یا پیاده روی کنید و حتی بدوید.

هرگاه احساس خشم کردید از یک تا بیست یا بیشتر بشمارید تا وقفه ای ایجاد شود و شما کمی آرام شوید.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره کنترل خشم فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

سارا فلاحی (کارشناس ارشد روانشناسی) مطلب خواندنی و آموزشی در زمینه های سبک زندگی، خانواده، همسرداری، فرزندداری، ازدواج، آداب، اخلاق و روانشناسی.

ثبت نظر درباره «کنترل خشم»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

8 - 3 = ?