کد مطلب:  60932 
1 نظر
1 نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
حرف های ناگفته را از زبان بدن بخوانید!

حرف های ناگفته را از زبان بدن بخوانید!

در دنیای امروز، با توجه به ژست‌ ها، حرکات و زبان بدن دیگران می‌توانیم اطلاعات گفتاری آن ها را تکمیل کنیم.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

اگرچه ما از طریق کلام با یکدیگر ارتباط برقرار می کنیم، اما این همیشه شرط لازم برای به دست آوردن اطلاعاتی که می‌خواهیم، نیست. انسان‌ها برای خودشان یک جهان کامل هستند و بنابراین راه‌های ارتباطی و بیانی گسترده‌ای دارند. به همین دلیل است که آسمونی اطلاعاتی را در مورد زبان بدن به شما می‌دهد. زبان بدن اگرچه علم دقیقی نیست، اما می‌تواند به شما در شناخت رفتار افرادی که با آنها ارتباط دارید، کمک کند.

1- وقتی در حال مکالمه هستیم و یکی از افراد حرکات، لحن صدا یا حتی نظر فرد دیگر را تقلید کرد، علامتی از علاقه است. در بیشتر موارد، شخص آگاهانه این کار را انجام نمی دهد و کاملاً ناخودآگاه است.

2- اگرچه خاراندن سر یه حرکت بسیار رایج است و ممکن است مربوط به یک خارش ساده باشد، اما اگر کسی این کار را مکرر انجام بدهد، نشانه عدم درک، سردرگمی، استرس یا ناامیدی است.

3- پلک زدن مکرر در مواقعی خاص، نشان دهنده استرس، عصبی بودن، نگرانی یا دروغ گفتن است.

4- شاید شناخته شده ترین معنی حرکت زیر، عدم تایید یا نشان دادن نارضایتی باشد، اما می تواند سرکوب یا به نحوی پوشاندن احساسات را نشان بدهد.

5- دست روی کمر، نشانه ای از سرکشی یا عصبانیت است. همچنین می تواند نشان دهنده غرور و اعتماد به نفس باشد.

6- این ژست معمولاً نگرش منفی و تلاش برای سرکوب و پنهان کردن احساسات را نشان می دهد. شخصی که این کار را انجام می دهد ممکن است مضطرب یا ناامید باشد.

7- جهتی که افراد هنگام فکر کردن به آن نگاه می کنند می تواند چیزهای متفاوتی را نشان دهد. اگر شخصی که با او صحبت می کنیم به سمت چپ نگاه کند، می توانیم بفهمیم که او سعی دارد چیزهایی از گذشته را به خاطر بیاورد، در حالی که اگر به سمت راست نگاه کند، ممکن است نشانه ای باشد که او افکار خلاقانه دارد.

8- اگر مردم شروع به مالیدن یکی از ابروهای خود کنند، ممکن است فکر کنیم که این حرکت چیز مثبتی است. این حرکت می تواند به این دلیل باشد که چیزی یا کسی را دوست دارند یا به چیزی فکر می‌کنند که برایشان خوشایند است.

9- وقتی افرادی که با آنها صحبت می کنیم سر خود را به یک طرف خم می کنند، یعنی به آنچه که به آنها می گوییم، علاقه نشان می دهند. همچنین می توان آن را نشانه احترام به کسی که دوست داریم در نظر گرفت.

10- مردمک چیزی نیست که بتوانیم آن را کنترل کنیم. به طور معمول بسته به میزان نور اطراف ما بزرگ یا کوچک می شود، اما دلایل ناخودآگاهی نیز وجود دارد. هنگام صحبت با شخصی که به او علاقه مندیم،  مردمک چشممان گشاد می شود. در حالی که وقتی با کسانی که علاقه نداریم صحبت می کنیم، مردمک چشم ما منقبض می شوند.

11- این ژست ممکن است یک حرکت بی اهمیت یا حتی یک رفلکس ساده در پاسخ به خارش یا ناراحتی باشد. با این حال، لمس بینی می تواند معانی دیگری نیز داشته باشد. اگر فردی این کار را انجام دهد، ممکن است به معنای اضطراب یا عصبی بودن باشد.

12- روی گردن ما چندین ناحیه عصبی داریم و با مالش این منطقه معمولا ضربان قلب خود را کنترل می کنیم. اگر فردی از این ژست استفاده کند، احتمالاً ناراحت است یا استرس دارد و آگاهانه یا ناخودآگاه در تلاش است تا اعصاب خود را آرام کند.

: برای دریافت مشاوره درباره حرف های ناگفته را از زبان بدن بخوانید! فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «حرف های ناگفته را از زبان بدن بخوانید!» در کادر زیر بنویسید :
2 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید