کد مطلب:  61657 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تکذیب استعفای آیت الله جنتی از شورای نگهبان

تکذیب استعفای آیت الله جنتی از شورای نگهبان

سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به شفافیت شورای نگهبان در مورد مصوباتش، استعفای رئیس این شورا را تکذیب کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از مهر، هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان صبح امروز 18 دی 1400، در نشستی خبری در پاسخ به سوالات خبرنگاران در مورد تایید یا عدم تایید برخی از کاندیدیا ها در انتخابات ریاست جمهوری اخیر گفت: ما همیشه از اصلاح قانون انتخابات استقبال کردیم و معتقدیم اصلاح این قانون باید رقم بخورد. اگر قانون تغییر کند ما هم به قانون پایبند خواهیم بود.

طحان نظیف درخصوص وظایف هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: این هیئت دارای یک ساختار قانونی است و وظایف و اختیاراتی نسبت به حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام دارد.

وی در ادامه گفت: البته مقررات نظارت در حال اصلاح است و اگر این اصلاح صورت بگیرد شاید بخشی از مشکلات حل شود.

سخنگوی شورای نگهبان در ادامه خاطر نشان کرد: مجلس برای تنظیم و تدوین طرح‌ها باید از اعضای هیئت عالی نظات دعوت بعمل بیاورد تا هیئت عالی نظراتش را درخصوص طرح‌ها ارائه دهد؛ اجرای این فرآیند شاید بخشی از مشکلات را رفع کند. شورای نگهبان نمی‌تواند درخصوص اصلاح فرآیندهای نظارتی ورود کند.

در ادامه وی در مورد خبر استعفای آیت الله جنتی از دبیری شورای نگهبان گفت: تغییری در ترکیب شورای نگهبان مطرح نیست و استعفای آیت الله جنتی صحت ندارد.

سخنگوی شورای نگهبان در پایان در مورد ساز و کار شورای نگهبان برای تشخیص مغایرت‌های اصل 50 قانون اساسی بیان کرد: در شورای نگهبان نسبت به محیط زیست حساسیت داریم. اگر مفاد هر مصوبه‌ای منجر به آلودگی محیط زیست شود با ایراد شورای نگهبان مواجه خواهد شد. خیلی اوقات اشکال به قانون بر نمی‌گردد بلکه به شیوه اجرای قانون مرتبط است.

 

: برای دریافت مشاوره درباره تکذیب استعفای آیت الله جنتی از شورای نگهبان فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «تکذیب استعفای آیت الله جنتی از شورای نگهبان» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید