کد مطلب:  62364 
1 نظر
1 نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
توهین شبکه مستند به خوانندگان کره ای

توهین شبکه مستند به خوانندگان کره ای

شبکه مستند ایران برنامه ای را با عنوان پشت پرده صنعت موسیقی کره جنوبی پخش کرد که باعث خشم بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی و هواداران آنها شده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

شبکه مستند ایران برنامه ای با عنوان "ضد" دارد که یکی از قسمت های آن در مورد پشت پرده صنعت موسیقی کره جنوبی بود. این برنامه در روز دوشنبه 18 بهمن 1400 پخش شد. اما حمله به خواننده های کره ای در این برنامه باعث خشم بسیاری از کاربران در شبکه های اجتماعی شد. این برنامه چه بود و چرا جنجال آفرین شد؟ در ادامه آسمونی به جزئیات این برنامه می پردازد.

خواننده بائه سوزی در شبکه مستند
خواننده بائه سوزی در شبکه مستند

برنامه ضد از موسیقی کره جنوبی گفت. اما ابتدا موج کره ای را معرفی کرد که دنیا را فرا گرفته است. از صنعت کره گرفته تا فیلم و سریال ها و پس از آن به موسیقی کره و خوانندگانی چون بی تی اس اشاره کرد. در این برنامه به برنده شدن فیلم انگل در اسکار پرداخت و به پشت پرده هایی که باعث می شود فرهنگ خود را به دنیا بشناسانند. برنامه ضد در شبکه مستند، گروه بی تی اس را مثال زدند که با تغییر چهره خود و زیبا نشان دادن خود، جوانان را فریب می دهند. حتی در قسمتی مطرع شد که جنسیت این خواننده ها قابل تشخیص نیست. سپس به تمرینات سخت لاغری و رژیمی آنها اشاره شد.

خواننده بی تی اس در شبکه مستند
خواننده بی تی اس در شبکه مستند

پس از این برنامه و پخش آن در شبکه های اجتماعی بسیاری از هواداران خواننده ها و طرفداران فیلم و سریال های کره ای از اینکه شبکه مستند این برنامه را یکطرفه قضاوت کرده دلخور شدند. ایران جزء کشورهایی بود که سال ها با کره جنوبی چه از لحاظ سیاسی و همینطور فرهنگی روابط دوستانه ای داشتند اما در دو سه سال اخیر و بخاطر بلوکه شدن پول ایران در این کشور بخاطر تحریم اختلافاتی بوجود آمد. حال کاربران، این برنامه را به این اختلاف سیاسی ربط داده اند. بسیاری از کاربران خواستار این بودند که کاش اگر نکات منفی را مطرح کرده اند کمی هم از نکات مثبت زندگی این خواننده ها گفته میشد. از کمک های خیرخواهانه آنها به کودکان فلسطین و سوریه و احترام به دین اسلام که کاملا با آن آشنا هستند.

در ایران سریال های کره ای زیادی از شبکه های مختلف سیما پخش شده است. از سریال افسانه جومونگ گرفته تا سریال جواهری در قصر و ... حتی بازیگران این سریال های کره ای مانند سونگ ایل گوک و لی یونگ ئه برای نشست خبری به ایران هم آمده بودند. در آخر اینکه گویا مسائل سیاسی به فیلم و سریال ها و خواننده های کره جنوبی هم رسیده است و باید دید روابط تار ایران و کره تا چه وقت ماندگار خواهد بود؟

: برای دریافت مشاوره درباره توهین شبکه مستند به خوانندگان کره ای فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «توهین شبکه مستند به خوانندگان کره ای» در کادر زیر بنویسید :
2 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید