کد مطلب: 65320 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تولید نمایشگرهای OLED منعطف و بدون حاشیه توسط سامسونگ

تولید نمایشگرهای OLED منعطف و بدون حاشیه توسط سامسونگ

سامسونگ اخیرا اعلام کرده بود که کسب‌وکار نمایشگرهای LCD خود را تابستان امسال متوقف خواهد کرد و تمرکز خود را روی نمایشگرهای OLED و QD خواهد گذاشت.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، سامسونگ اخیرا اعلام کرده بود که کسب‌وکار نمایشگرهای LCD خود را تابستان امسال متوقف خواهد کرد و تمرکز خود را روی نمایشگرهای OLED و QD خواهد گذاشت. حالا وب‌سایت TheElec گزارش داده است که سامسونگ قصد دارد به‌زودی یک نمایشگر منعطف OLED بدون هیچ حاشیه در اطرافش تولید بکند.

ظاهرا در این نمایشگر از فناوری OCR استفاده خواهد شد که بسیار پیشرفته‌تر از فناوری کنونی OCA خواهد بود. فناوری جدید نه‌تنها کیفیت بسیار بالایی را ارائه خواهد کرد بلکه هزینه آن نیز حدود 10 برابر کمتر از فناوری فعلی خواهد بود. البته بکارگیری فناوری OCR دارای چالش‌هایی است که به نظر می‌رسد سامسونگ توانسته است با همکاری شرکت Estiai آن‌ها را برطرف کند. به این ترتیب نمایشگرهای ساخته شده با این فناوری نه‌تنها قابلیت انعطاف خواهند داشت بلکه هیچ حاشیه‌ای نیز نخواهند داشت و ضخامت آن‌ها نیز بسیار کم خواهد بود. ‌

طبق گزارش مذکور، ظاهرا سامسونگ به‌دنبال سرمایه‌گذاری در خطوط تولید این نمایشگرها در کشور ویتنام است و باید منتظر بمانیم و ببینیم این نمایشگرهای پیشرفته چه زمانی عرضه خواهد شد و چه دستگاه‌هایی از آن‌ها استفاده خواهند کرد.

: برای دریافت مشاوره درباره تولید نمایشگرهای OLED منعطف و بدون حاشیه توسط سامسونگ فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

من فارغ التحصیل رشته فناوری اطلاعات هستم، کتاب های زیادی در مورد فناوری خوندم و علاقه زیادی به حوزه تکنولوژی دارم، سعی میکنم محتواهای خوبی در حوزه فناوری تولید کنم.

نظر خود را درباره «تولید نمایشگرهای OLED منعطف و بدون حاشیه توسط سامسونگ» در کادر زیر بنویسید :

2 + 7 = ?