کد مطلب:  65237  درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تولید مشترک خودرو میان ایران، روسیه و ترکیه

تولید مشترک خودرو میان ایران، روسیه و ترکیه

محمدرضا نجفی منش، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران گفت که این طرح از مدت‌ها پیش میان ایران، ترکیه و روسیه مطرح شده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، محمدرضا نجفی منش، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران گفت که این طرح از مدت‌ها پیش میان ایران، ترکیه و روسیه مطرح شده است. طرح‌هایی که اکنون در مورد آن‌ها توافق حاصل شده است، در حقیقت دنباله صحبت‌ها و هماهنگی‌های پیشین میان سه کشور است.

البته موضوع ساخت خودرو مشترک میان ایران و روسیه یا ایران و روسیه و ترکیه در مراحل اولیه خود قرار دارد و هنوز تا نهایی شدن فرصت زیادی باقی مانده است. براساس طرح اولیه، مسوولیت تامین قطعات لازم برای تولید خودرو مشترک میان سه کشور ایران، روسیه و ترکیه تقسیم خواهد شد. برای مثال وظیفه تولید موتور برعهده قطعه سازان ایرانی خواهد بود، ترک‌ها قطعات داخلی خودرو را می‌سازند و بدنه خودرو نیز توسط قطعه سازان روس ساخته خواهد شد.

از آن‌جایی که این طرح در مراحل اولیه است، هنوز نحوه تقسیم کار مشخص نشده است. قطعات به میزان لازم در هر کشور تولید خواهند شد و بین کشورهای مختلف جابجا می‌شوند تا هر کشور به میزان سهم خود، اتومبیل تولید کند. بحث خرید و فروش در این میان مطرح نخواهد بود.

عضو اتاق بازرگانی تهران ادعا کرد که قطعه سازان ایرانی قدرت تولید قطعه برای تولید دو میلیون دستگاه خودرو در سال را دارند. با توجه به کاهش تولید خودروسازان داخلی طی سالیان اخیر، قطعه سازان ایرانی می‌توانند قطعات مازاد خود را صادر کنند و محصولات جدیدی توسط آن‌ها به تولید برسد.

در این چارچوب می‌توان ایران خودرو و سایپا را نیز وارد یک همکاری و مشارکت جدید کرد تا در نهایت این محصول مشترک با روسیه و ترکیه به تولید نهایی برسد.

: برای دریافت مشاوره درباره تولید مشترک خودرو میان ایران، روسیه و ترکیه فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

من فارغ التحصیل رشته فناوری اطلاعات هستم، کتاب های زیادی در مورد فناوری خوندم و علاقه زیادی به حوزه تکنولوژی دارم، سعی میکنم محتواهای خوبی در حوزه فناوری تولید کنم.

نظر خود را درباره «تولید مشترک خودرو میان ایران، روسیه و ترکیه» در کادر زیر بنویسید :

5 * 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید