کد مطلب:  63603 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
توقف فعالیت پروژه پتروشیمی میانکاله

توقف فعالیت پروژه پتروشیمی میانکاله

دادیار دادسرای دیوانعالی کشور با ارسال یک نامه رسمی به دادستان عمومی و انقلاب مازندران دستور توقف اجرای طرح پتروشیمی میانکاله را اعلام کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، دادیار دادسرای دیوانعالی کشور و مدیر کل حوزه حقوق عامه دادستانی کل کشور در پیگیری حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم با ارسال نامه‌ای به دادستان عمومی و انقلاب مازندران دستور توقف اجرای طرح پتروشیمی میانکاله را صادر کرده است.

مدیر کل حوزه حقوق عامه دادستانی کل کشور در این نامه که به دستور رسمی حجت الاسلام والمسلمین منتظری صادر شده است و بر اساس تکالیف قانونی دستگاه قضایی در پیگیری حقوق عامه و با استناد بر مصوبه هیات وزیران مبنی بر ممنوعیت استقرار صنایع شیمیایی با وجود دارا بودن پسماند های صنغعتی در حین تولید، دستور توقف اجرای پروژه پتروشیمی میانکاله در استان مازندران را صادر کرد.

در بخشی از این نامه رئیس دبیرخانه شورای حفظ حقوق بیت المال به دادستان استان مازندران خطاب کرده است که در خصوص احداث مجتمع پتروشیمی در مراتع روستای حسین آباد شهرستان بهشهر در محدوده زیستبوم میانکاله، به قید فوریت گزارش جامعی از ابعاد مختلف موضوع از چگونگی فرایند واگذاری 90 هکتار عرصه به سرمایه گذاری، انجام بررسی اولیه طرح و نحوه جانمایی آن، اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذیربط و بررسی اثرات زیست محیطی پروژه تهیه شود و تا مشخص شدن نتیجه نهایی بررسی‌ها از ادامه فعالیت طرح جلوگیری شود.

لازم به ذکر است که پروژه پتروشیمی میانکاله در چند وقت اخیر با موجی از مخالفت های مردمی و دوست داران محیط زیست مواجه شده بود و حتی بسیاری از هنرمندان و سلبریتی ها در یک بیانیه خواهان توقف هر چه سریعتر فعالیت این واحد صنعتی شده بودند.

: برای دریافت مشاوره درباره توقف فعالیت پروژه پتروشیمی میانکاله فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «توقف فعالیت پروژه پتروشیمی میانکاله» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید