کد مطلب:  62010 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
توقف بیمه کارگران ساختمانی به علت اصلاح ماده 5 قانون بیمه کارگران ساختمانی

توقف بیمه کارگران ساختمانی به علت اصلاح ماده 5 قانون بیمه کارگران ساختمانی

رئیس کانون کارگران ساختمانی استان قم از توقف فرآیند بیمه کارگران ساختمانی به بهانه اصلاح ماده 5 قانون بیمه های اجتماعی خبر داد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایلنا، عباس شیری، رئیس کانون کارگران ساختمانی استان قم در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به بررسی منطقی و درست قانون بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی بیان کرد:  حدود دو سال است که به بهانه‌ی اصلاح ماده 5 قانون بیمه‌های اجتماعی کارگران ساختمانی، هیچ کارگر ساختمانی‌ای بیمه نشده است. این اصلاح باید انجام شود اما در این قضیه دائم تعلل می‌شود. چه کسی باید پاسخگوی مشکلاتی که برای این کارگران و خانواده‌های آن‌ها پیش می‌آید، باشد؟ 

وی در ادامه افزود: در تمام تصمیمات مربوط به کارگران، نظر شرکای اجتماعی باید گرفته شود. البته آقای عبدالملکی تلاش می‌کنند اتحاد و انسجام بین شرکای اجتماعی برقرار شود اما بعضا دیده‌ایم که این مهم توسط برخی از مدیران مجموعه‌های وزارت کار و تامین اجتماعی نادیده گرفته می‌شود. 

شیری با اشاره به عدم حضور تشکل های کارگری در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل تعاون و کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: در جلسه‌ی تودیع و معارفه‌ی مدیرکل تعاون و کار و رفاه اجتماعی و همچنین مدیرکل تامین اجتماعی، تشکل‌های کارگری دعوت نشدند. این نادیده گرفتن تشکل‌های کارگری است و نشان می‌دهد تشکل‌ها اهمیتی برای مسئولان ندارند. 

رئیس کانون کارگران ساختمانی استان قم با انتقاد از عملکرد مسئولین افزود: برخی از مسئولان چراغ خاموش به قم می‌آیند و می‌روند بدون اینکه ضرورتی برای گفتگو با تشکل‌های کارگری احساس کنند. در حالیکه تشکل‌ها به دلیل ارتباط مستقیم با کارگران از مشکلات آن‌ها آگاه هستند و می‌توانند پیشنهادات راهگشایی برای مسئولان داشته باشند. مسئولان باید تشکل‌هراسی را کنار بگذارند. 

شیری در پایان خواستار همراهی و مساعدت بیشتر مسئولین با کارگران شد و خاطرنشان کرد: یکی از درخواست‌های ما از دولت آقای رئیسی و شخص وزیر کار این است که در انتصابات خود توجه بیشتری داشته باشند و مدیرانی را روی کار بیاورند که تغییر و تحولاتشان به نفع کارگران باشد.

: برای دریافت مشاوره درباره توقف بیمه کارگران ساختمانی به علت اصلاح ماده 5 قانون بیمه کارگران ساختمانی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «توقف بیمه کارگران ساختمانی به علت اصلاح ماده 5 قانون بیمه کارگران ساختمانی» در کادر زیر بنویسید :
2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید